سخنگوی عبدالله در پیوند به اظهارات نوازشریف: دیگر به پاکستان اعتماد نداریم

دوشنبه 20 میزان 1394/

سخنگوی ریاست‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر نخست‌وزیر پاکستان مبنی برفراهم آوردن زمینه گفت‌‌وگوهای صلح میان دولت کابل و طالبان از عدم اعتماد این کشور به اسلام‌‎آباد برای تدام روند مذاکرات صلح خبر داد.
مجیب‌الرحمان رحیمی سخنگوی عبدالله عبدالله رییس‌‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان اعلام کرد: در پیشبرد روند مذاکرات صلح افغانستان و mnandegar-3طالبان هیچ همکاری صادقانه‌یی از سوی پاکستان انجام نشده است.
وی افزود: پاکستان علاوه بر اینکه طالبان را دور میز مذاکره حاضر نمی‌کند، در این راه زمینه شکل‌گیری یک رهبری جدید را میان طالبان مسلح نیز بوجود آورده است.
سخنگوی رییس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان خاطرنشان کرد: همچنین پاکستان از حملات تروریستی که در مناطق مختلف افغانستان اتفاق افتاده نیز حمایت می‌کند.
رحیمی به رادیو آزادی گفت: بر همین اساس هیچ اعتماد و حسن نظری در مورد پاکستان برای تداوم مذاکرات صلح میان افغانستان و طالبان وجود ندارد.
حبیب الله فوزی رییس روابط بین الملل شورای عالی صلح افغانستان نیز در این باره اذعان داشت: راه حل مشکلات و ناآرامی‌های منطقه همکاری صادقانه در تأمین صلح افغانستان می‌باشد.
وی افزود: اگر پاکستان در تأمین صلح افغانستان همکاری کند، قطعاً ثبات در این کشور بوجود خواهد آمد، اما بیان راه حل‌ها بدون عمی شدن آن موثر نخواهد بود.
این در حالی است که محمد اشرف‌غنی رییس‌جمهور حکومت وحدت ملی افغانستان پس از حمله انتحاری منطقه شاه شهید کابل تأکید کرد: پاکستان در تأمین صلح و ثبات در افغانستان با حکومت وحدت ملی صادقانه عمل نمی‌کند.
با این حال نوازشریف نخست‌وزیر پاکستان اظهار داشت: اسلام‌آباد تلاش می‌کند زمینه مذاکرات صلح را بین نمایندگان دولت کابل و طالبان فراهم سازد که این گفته وی با واکنش مقامات حکومت وحدت ملی مواجه شد.

اشتراک گذاري با دوستان :