سخنگوی نماینده‏‎گی سازمان ملل در کابل: ما بی‌طرف استیم

12 سنبله 1393/

درحالی که نماینده‎گی سازمان ملل متحد در افغانستان از سوی ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله به حمایت از تیم تحول و تداوم متهم شده است، سخنگوی یانکوبیش می‎گوید که آن‎ها بی‎طرف هستند و می‎خواهند به پروسۀ انتخابات مشروعیت بخشیده شود.
نظیف‌الله سالارزی سخنگوی دفتر سازمان ملل متحد در کابل گفت که نماینده ویژه سازمان ملل متحد با هر دو نامزد در تماس است و به صورت منظم تمامی معلومات و پیشرفت‌ها را برای هر دو نامزد ارایه می‌کند.mnandegar-3
سخنگوی یوناما در کابل گفت که سازمان ملل متحد تلاش دارد تا هر نوع نگرانی و یا هم مشکلات جدید تخنیکی که به وجود می‌آید را به زودترین فرصت حل کند و به این خاطر، سازمان ملل می‌خواهد که هرچه زودتر، آرای پاک و ناپاک جدا گردیده و مردم افغانستان به نتیجه نهایی انتخابات نزدیک شوند.
آقای سالارزی خاطرنشان کرد که سازمان ملل متحد با بی‌طرفی کامل نقش خود را برای نظارت از پروسه تفتیش آرا به خرج داده تا اعتبار این پروسه حفظ شود و نتیجه‌یی که به دست می‌آید مورد قبول مردم افغانستان قرار گیرد.
وی خبر داد که دو روز قبل، سازمان ملل متحد در کابل، هیأت هفت نفری متخصص را تشکیل داده تا به تقلبات انتخاباتی رسیده‌گی کامل شود که این هیأت طرزالعملی را آماده کرده و اکنون در دبیرخانه کمیسیون انتخابات پیشکش کرده است.
سخنگوی یوناما در کابل بیان کرد که سازمان ملل متحد متعهد است که هرگونه چالش و نگرانی‌های جدید را بررسی کرده و به کمیسیون انتخابات ارسال کند تا این که پروسه تفتیش آرا هرچه زودتر ختم گردیده و نتیجه‌یی اعلام شود که مردم افغانستان آن را بپذیرید.
گفتنی است که اظهارات سازمان ملل متحد در حالی بیان می‌شود که ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله، نتیجه پروسه تفتیش آرا سازمان ملل متحد را نمی‌پذیرد. این ستاد اعلام کرده است که اعلام هرگونه نتیجه نهایی انتخابات غیرقانونی و نامشروع است.

اشتراک گذاري با دوستان :