سخنگوی وزارت دفاع: پنچاه و نه تن از قید طالبان در هلمند آزاد شدند

یک شنبه 13 جدی 1394/

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاعِ کشور گفته است که پنچاه و نه تن که نزد طالبان زندانی بودند، در یک عملیات خاص از نزد این گروه آزاد شدند.

عملیات کماندوها
اقای وزیری اعلام کرده است که این افراد در ولسوالی‌های گرشک و نهرسراج ولایت هلمند از مدتی به این طرف اسیر بودند که توسط کماندوی اردوی ملی کشور آزاد شده‌اند.
mandegar-3گفته می‌شود که این عملیات‌ها شب گذشته (جمعه شب) انجام شده که در آن شماری از افراد وابسته به گروه طالبان کشته و زخمی شده‌اند.
آقای وزیری هر چند از هویت افراد آزاد شده چیزی نگفته است، اما احتمال آن می‌رود که این آزاد شده‌گان کسان باشند که از مدتی در شاهراه‌های کابل‌قندهار توسط طالبان اختطاف شده بودند.
آقای وزیری در حالی از آزادی این زندانی‌ها توسط کماندوی اردو خبر می‌دهد که پیش از این امنیت ملی کشور اعلام کرده بود که ده مسافر را از نزد طالبان آزاد کرده است.
این اداره با نشر اعلامیه‌یی در صحفۀ فیسبوک خود گفته بود که این افراد همه غیرنظامی و براثر سعی و تلاش مأموران ادارۀ امنیت ملی از ولایت زابل رها شدند.
پیش از این باشنده‌گان ولسوالی‌های جاغوری، مالستان و شماری از ولسوالی‌های دور دست غزنی از مسیر رفت و آمدشان به مرکز شکایت کرده بودند، آنان گفته بودند که دهشت افگنان باشنده‌گان این ولسوالی‌ها را از موتر پایان می‌کند و بدون دلیل با خود می‌برند.
در اخرین روز ماه عقرب، دستکم بیست مسافر از شاهراه غزنی-قندهار ربوده شده و به ولایت زابل منتقل شده بودند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.