سخنگوی کمیتۀ گزینش: کسی جرأت مداخله نخواهد داشت

یک شنبه 13 جدی 1394/

کمیتۀ گزینش آغاز به کار کرده و قرار است برای کمیسیون‌های انتخابات و سمع شکایات انتخاباتی، کمیشنر انتخاب کند؛ اما حدس و گمان‌ها این است که احتمال نفوذ سیاست مداران کشور در کار این کمیته بدور از تصور نخواهد بود.
اما مسوولان در کمیتۀ گزینش می‌گویند که اجازه نخواهند داد تا نفوذ سیاسی در کارشان رخنه کند.
mandegar-3فهیم دشتی عضو کمیته گزینش به خبرگزاری جمهور می‌گوید: نگران هیچ‌گونه مداخلۀ سیاسی در درون این کمیته نیست؛ زیرا شناختی که از این کمیته موجود است؛ کسی جرأت مداخله را نخواهند داشت.
آقای دشتی تاکید می‌کند: در صورت مشاهده کدام مداخله‌یی، این کمیته اراده قوی دارد تا از هرگونه مداخله سیاسی در جریان گزینش کمیشنران کمیسیون‌های انتخاباتی جلوگیری کند.
این عضو کمیته گزینش می‌افزاید: بر اساس فرمانی که رییس جمهور صادر کرده است، این کمیته کارش را آغاز کرده است و این که نتیجه کار چی خواهد بود، این کمیته در برابر مردم و حکومت پاسخگو خواهد بود.
تاکنون کارشیوۀ این کمیته و زمان پایان کار آن تعیین نشده است؛ اما مجلس نماینده‌گان دو قانون انتخاباتی را که از رهگذر قانونی جواز ادامه کار کمیته گزینش را می‌داد، رد کرده است. حالا سرنوشت این قانون و سرنوشت کار کمیته گزینش روی میز سنا است.
احمد بهزاد عضو مجلس نمایندگان می‌گوید که حکومت کار درستی نمی‌کند و روی هر موضوعی، فرمان تقنینی صادر می‌کند؛ بهتر بود به جای این همه فرمان، همان اصلاحات نظام انتخاباتی را برای تصویب به مجلس نماینده‌گان می‌فرستاد.
چند روز پیش رییس جمهور گفت که انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها را در بین فصل تابستان و خزان سال آینده برگزار می‌کند؛ اما باورها این است که اصلاح کامل نظام انتخاباتی، آماده‌گی فنی برای برگزاری انتخابات و حمایت مالی این روند، زمان بر خواهد بود و حتا شاید در زمان تعیین شده انتخابات پیشرو برگزار نشود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.