سرتاج عزیز: غنی از طالبان حمایت می‌کند

چهار شنبه 21 سرطان 1396/

مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی با بیان این‌که طالبان بر ۴۰ درصد قلمرو افغانستان کنترل دارد، گفت: محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان از طالبان حمایت می‌کند.
سرتاج عزیز، مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجه این کشور گفت: در یک دهه گذشته ۱۴۰ هزار سرباز خارجی نتوانست طالبان را در mandegar-3افغانستان شکست دهد.
مشاور نخست وزیر پاکستان افزود: اکنون با حضور کمتر نیروهای خارجی در افغانستان، طالبان بیش از پیش در حال قدرتمند‌شدن است.
عزیز ادعا کرد که طالبان در ۴۰ درصد قلمرو افغانستان مسلط هستند و در مصاحبه با تلویزیون دولتی پاکستان، محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان را به حمایت از طالبان متهم کرد.
دولت افغانستان تاکنون به اتهامات سرتاج عزیز واکنش نشان نداد اما در گذشته مقام‌های کابل حمایت از گروه تروریستی را رد و نفوذ گسترده طالبان در بخش عمده این کشور انکار کرد.
مشاور نواز شریف گفت: نظامیان پاکستان در عملیاتی به طالبان شکست سنگین وارد اما مقام‌های افغان می‌گویند که این عملیات تنها طالبان و سایر تندروان مخالف پاکستان را هدف قرار داده و بر ضد طالبان افغان و شبکه حقانی عمل نکرده است.
سرتاج عزیز ادعا کرد: عامل عمده ناامنی در افغانستان، اختلافات سیاسی داخلی آن کشور است و صلح را به عنوان تنها راه حل سیاسی در افغانستان دانست.
این در حالی است که رییس جمهور افغانستان گفته است که درخواست ما به خاطر تضمین بی‌ طرفی روابط دولت-دولت با پاکستان هنوز تحقق نیافته است.
مقام‎های دولت افغانستان و نیروهای بین المللی همواره پاکستان به ویژه ارتش و امنیت این کشور را به فراهم آوری حمایت مالی، آموزشی و پناهگاه به گروه‌هایی مخالف دول افغانستان متهم کرده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.