سرتاج عزیز: هیچکس نمی‌تواند افغانستان را به چنگ خود بگیرد

گزارشگر:یک شنبه 2 عقرب 1395 ۱ عقرب ۱۳۹۵

mandegar-3سرتاج عزیز تاکید کرد که اسلام‌آباد موارد ترجیحی در افغانستان ندارد و از اولویت‌های مورد نظر دولت منتخب کابل برای پیگیری صلح و سازش، حمایت می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری نیشن، سرتاج عزیز، معاون نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی با استقبال از توافق دولت وحدت ملی افغانستان و حزب اسلامی گفت: به نظر می‌رسد که این توافق سایر گروه‌ها را هم برای مذاکره ترغیب و تشویق کند. این گروه‌ها باید بدانند که این افغانستان دیگری است که خواهان صلح است و اکثر مردم آن دلشان نمی‌خواهد که به گذشته بازگردند.
مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان گفت که پیام اسلام آباد به تمام شبه‌نظامی بلند و واضح است: هیچکس نمی‌تواند افغانستان را به چنگ خود بگیرد و کلید صلح در مذاکرات است. مایل هستیم که دولت وحدت ملی افغانستان و طالبان به نوعی مسائل فی ما بین را حل و فصل کنند و ما آماده هرگونه حمایت از این روند هستیم. ما از اتفاق آراء در روند صلح در کابل استقبال می‌کنیم و امید داریم که همه طرف‌ها برای پیوستن به آن ترغیب شوند.
مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی گفت که اسلام‌آباد هر کاری برای قانع کردن جناح‌های طالبان برای شرکت در روند صلح انجام می‌دهد و شواهد نشان می‌دهد که بسیاری از آنها اکنون برای پیوستن به این روند مایل هستند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.