سرکنسول هند در هرات: در کنار افغانستان می‎ایستیم

گزارشگر:سه شنبه 10 دلو 1396 ۹ دلو ۱۳۹۶

mandegar-3سرکنسول هند در افغانستان ضمن محکوم کردن حملات اخیر در کابل گفت: کشورش برای استقرار صلح در افغانستان تلاش خواهد کرد.
گومار گرو سرکنسول هند در هرات در مراسم روز شصت و نهمین سالروز تاسیس هند با اشاره به دوستی افغانستان و هند گفت: همکاریهای هند با افغانستان گسترده‌تر شده و هند برای توسعه و صلح افغانستان متعهد است.
وی افزود: با آن‌که مردم افغانستان با چالش های بزرگی رو به رو هستند و هرروز قربانی میدهند ، هند با اطمینان به آینده بهتر و با تعهدات دراز مدت خود ، در کنار آنها خواهند ایستاد تا فضای صلح امیز تحت رهبری خود مردم افغانستان به میان آید.
گومار گرو همچنان با حملات اخیر در کابل و جلال اباد ، حمله بر مرکز تبیان و هتل کانتیننتال در کابل و حمله بر موسسه حمایت از کودکان در جلال اباد را جنایات ضد بشری عنوان کرد.
از سوی دیگر، محمد اصف رحیمی والی هرات گفت: دوستی افغانستان و هند پیوندی عمیق و دوستی دو تمدن است و برتداوم و افزایش همکاری ها میان دوکشور در زمینه های گوناگون تاکید کرد.
سرکنسول هند در هرات تاکید کرد حوزه غرب افغانستان به دلیل پیوند های تاریخی برای این کشور اهمیت زیادی دارد و کشور هند ۵۴ پروژه عمرانی را به ارزش ۱۲٫۵ میلیون دلار در ولایت های حوزه غرب افغانستان اجرایی کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.