سفر رییس جمهوری کرواسیا سفر به کابل: ‌ کرواسیا نظامیان افغانستان را آموزش می‌دهد

گزارشگر:دو شنبه 5 سنبله 1397 ۴ سنبله ۱۳۹۷

mandegar-3کولیندا گرابار کیتاروویچ، رییس جمهوری کرواسیا در سفرش به کابل تاکید کرده که نیروهای کرواسیا از هیچ تلاشی در راستای آموزش و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان و تامین امنیت در این کشور دریغ نخواهند کرد.
رییس جمهور کرواسی، این سخنان را در دیدار با داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی بیان داشته‌است.
دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است که داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی، دیروز یک‌شنبه/۴سنبله در دفتر کارش در قصر سپیدار با خانم کولیندا گرابار کیتاروویچ رییس‌جمهور کرواسیا دیدار و ملاقات کرد.
در این دیدار داکتر عبدالله از هم‌کاری‌ و کمک‌ سربازان کرواسی با نیروهای امنیتی افغانستان در چوکات نیروهای حمایت قاطع در مزارشریف قدردانی کرد و گفت که در شرایط فعلی حمایت و پشتی‌بانی از نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریسم، تامین صلح و برگزاری انتخابات‌های پیش‌روی مهم است.
رییس‌ اجرایی حکومت وحدت ملی با اشاره به اوضاع سیاسی و امنیتی در کشور گفت که ثبات سیاسی و حکومت‌داری خوب در مبارزه با تروریسم و بهبود اوضاع موثر است.
دوکتور عبدالله عبدالله، خواهان هم‌‌‌‌‌‌‌‌‌کاری کشورهای منطقه و جهان در مبارزه با تروریسم شد و گفت که تروریسم تهدید مشترک جهانی‌است و مبارزه با آن نیازمند هم‌کاری و کمک کشورهای منطقه و جهان می‌باشد.
رییس جمهوری کرواسیا نیز گفت که کرواسیا همانند گذشته آمادۀ کمک و هم‌کاری با نیروهای امنیتی افغانستان در نبرد با هراس‌افگنی می‌باشد.
خانم کولیندا گرابار کیتاروویچ، از دیدار با سربازان کشورش در شهر مزارشریف یاد کرد و گفت که تامین صلح و ثبات در افغانستان برای همه کشورهای جهان مهم است و نیروهای کرواسیا از هیچ تلاشی در راستای آموزش و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان و تأمین امنیت در این کشور دریغ نمی‌ورزند.
وی بر گسترش روابط و مناسبات دیپلوماتیک و اقتصادی کرواسیا با افغانستان تأکید کرد و گفت که دو کشور دارای روابط طولانی هستند و اکنون زمان آن است که هم‌کاری‌ها در زمینه‌های مختلف افزایش یابد.
در ادامه، دو طرف در پیوند به‌مذاکرات صلح، انتخابات پیش‌روی پارلمانی و ریاست‌جمهوری، هم‌کاری‌های منطقه‌یی در مبارزه با تروریسم و تامین صلح در افغانستان، استراتژی امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، نقش نیروهای کرواسیا در هم‌کاری با نیروهای امنیتی کشور در مزارشریف و هم‌چنان اوضاع سیاسی و امنیتی کشور بحث و تبادل نظر کردند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.