سفیر افغانستان در هند: تروریسم غیردولتی وجود ندارد

یک شنبه 11 میزان 1395/

mandegar-3سفیر افغانستان در دهلی‌نو با موجه دانستن عملیات هند در خاک پاکستان گفت که تروریسم غیردولتی وجود ندارد و باید از پایان حمایت دولتی از این پدیده اطمینان حاصل شود.
به گزارش ایندیا تودی، شیدا ابدالی سفیر افغانستان در دهلی‌نو با موجه دانستن عملیات ارتش هند در مناطقی از پاکستان اعلام کرد که این اقدام هند دفاع از خود بوده است.
دو واحد کماندوی ویژه این کشور به ۷ کمپ آموزشی تروریست‌ها حمله کردند که ۵۰ تروریست در این عملیات‌ها کشته شدند.
ابدالی اظهارداشت که اگر گروه‌های تروریستی اجازه دارند که به فعالیت‌هایشان ادامه دهند بدون اینکه با واکنشی روبرو شوند، شاهد تداوم اقدامات دفاع از خود به این شکل خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد که کمپ‌های تروریست‌ها در افغانستان نیز وجود داشت که ما نتوانستیم این کمپ‌ها را از بین ببریم.
سفیر افغانستان در هند تأکید کرد: افغانستان تفاوتی بین تروریست‌ها قائل نیست و هیچ فرقی در مبارزه با تروریسم نمی‌گذارد.
پاکستان از مواضع تروریست‌ها در خارج از خاک خود به منظور هدف قرار دادن هند حمایت می‌کند.
ابدالی با حمایت اقدام دهلی‌نو برای عدم شرکت در نشست سارک در پاکستان، اذعان کرد: اگر افغانستان و هند اقدام نمی‌کردند، اوضاع بسیار بدتر بود.
وی اظهار داشت: حساس بودن نسبت به پدیده تروریسم موجب می‌شود که ما در مورد ادامه حضورمان در سارک بازنگری کنیم. نشست سارک باید پایه‌گذار صلح باشد و اگر اوضاع بهتر نشود، نشست دو ماه آینده این سازمان معنایی ندارد.
ابدالی هشدار داد: حمایت دولتی از تروریسم وجود دارد؛ در واقع هیچ بازیگر غیردولتی نیست و ما باید اطمینان حاصل کنیم که حمایت دولتی از پدیده تروریسم پایان یابد.
وی ادامه داد: مفهوم جنگ جاری علیه تروریسم دیگر پذیرفتنی نیست و اقدام علیه این پدیده باید براساس اسناد و شواهد ارائه شده باشد.
سفیر افغانستان در هند در گذشته گفته بود که زمان ارسال پیام قاطع به پاکستان حتی به قیمت به انزوا کشیدن پاکستان فرارسیده و کشورهای جنوب آسیا برای برقراری صلح و ثبات در منطقه باید به اتفاق پیام مشترکی به پاکستان ارسال کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :