سفیر امریکا: صلـح در افغـانستان نسبت به برگـزاری انتخـابات اولـویت دارد

۲ سنبله ۱۳۹۸

جان‌بس، سفیر امریکا در کابل می‌گوید که صلح در افغانستان نسبت به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در کشور برای امریکا اولویت دارد.
بس که دیروز به ولایت بلخ سفر کرده، پس از دیدار با مقامات محلی این ولایت در یک نشست خبری گفته است که صلح در افغانستان برای آنان اولویت دارد.
mandegarسفیر امریکا در افغانستان در این نشست خبری افزوده است: «هر دو مهم‌ است؛ هم صلح و هم انتخابات. اما صلح اولویت مهم‌تر و بزرگ‌تر است. برای این‌که خواست مردم افغانستان، صلح است. مردم خواستار صلح اند. ما به شکل متواتر در این راستا کار می‌کنیم و به همکاری‌های خود ادامه می‌دهیم».
او تاکید کرده که اگر در گفت‌وگوهای صلح مشکل ایجاد شود، باید انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در زمان مشخص شده آن برگزار شود.
این اظهارات سفیر امریکا در کابل در حالی مطرح شده که دور نهم گفت‌وگوهای صلح میان نمایندهگان امریکا و گروه طالبان در دوحه آغاز شده و بر اساس یک گزارش شبکه الجزیره، امریکا و طالبان بر سر ایجاد حکومت انتقالی ۱۴ ماهه توافق کرده‌اند.
در عین حال سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، می‌گوید که شایعه ایجاد حکومت موقت در کشور که از سوی شماری از رسانه‌ها پخش می‌شود، حقیقت ندارد.
این در حالی است که کارزارهای انتخابات ریاست‌جمهوری در این دور از انتخابات به دلیل پیشرفت‌های روند صلح با سردی پیش می‌رود. قرار است انتخابات ریاست‌‌جمهوری به تاریخ ششم ماه میزان برگزار شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.