سفیر هند در کابل با اشاره به حامیان داعش: هیچ گروه تروریستی بدون کمک خارجی دوام نمی‌کند

شنبه 5 ثور 1394/

سفیر هند در کابل می‌گوید که کشورش در جنگ‌های نیابتی در افغانستان دخیل نیست و دهلی نو تنها برای بازسازی این کشور فعالیت می‌کند.
امرسنها، در آستانه سفر اشرف غنی رییس جمهوری به هندوستان گفته است که کشورش، در رقابت با پاکستان در افغانستان قرار ندارد.
او همچنان موجودیت افراد وابسته به داعش در افغانستان را برای تمام کشورهای منطقه از جمله هندوستان خطرناک خواند و گفت که این خطر تنها mnandegar-3متوجه همسایگان افغانستان نیست.
به گفته آقای امرسنها، فعالیت هیچ گروه تروریستی بدون کمک خارجی دوام نمی‌کند و در این مورد شک و تردیدهای جدی در باره داعش وجود دارد.
سفیر هند در کابل افزود که فعالیت افراد مسلح و نهضت‌های ضد دولتی تا زمانی‌که این گروه‌ها پایگاه‌های خارجی نداشته باشند امکان پذیر نیست.
محمد اشرف غنی، هفتۀ جاری در راس یک هیات بلند پایه به هند سفر می‌کند و قرار است در جریان این سفر، با مقام‌های هندی در باره مسایل مختلف گفت‌وگو کند.
سفیر هند در کابل می‌گوید که در سفر آقای غنی به هندوستان، دو طرف روی موضوعات امنیتی و اقتصادی بحث خواهند کرد.
او به رادیو آزادی گفته است: «ما در باره سیاست گفت‌وگو می‌کنیم، درباره وضعیت امنیتی و پیشرفت اقتصادی و هر آنچه که رییس جمهور غنی در نظر دارد.»
سفیر هند همچنان تاکید کرد که کشورش افغانستان را تنها نخواهد گذاشت چرا که به گفه او دو کشور باهم تعهداتی دارند.
هندوستان و پاکستان دو کشوری‌اند که اختلافاتی استراتژیک با هم دارند و روابط میان افغانستان، پاکستان و هندوستان، همواره با گمانه زنی‌های زیادی همراه بوده است.
پاکستانی‌ها همواره رابطه گرم میان افغانستان و هند را اقدامی علیه خود تلقی کرده و تلاش کرده تا این روابط را خدشه دار سازد اما، سفیر هند می‌گوید که روابط میان کابل و دهلی جدید همواره گرم و دوستانه بوده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.