سلامت عظیمی: جهان ارادۀ مبارزه با مواد مخدر را ندارد

گزارشگر:دو شنبه 2 دلو 1396 ۱ دلو ۱۳۹۶

گفتمان ملی مبارزه با مواد مخدر به ابتکار وزارت مبارزه با مواد مخدر به هدف بررسی چالش‌های فرا راه مبارزه با مواد مخدر و و دریافت راهکار‌های مناسب برای کاهش میزان کشت و قاچاق آن در کابل برگزار شد.
mandegar-3سلامت عظیمی وزیر مبارزه با مواد مخدر، روز یکشنبه (۱ دلو) در این گفتمان در کابل، مهم‌ترین عوامل گسترش مواد مخدر در کشور را ضعف حکومت، سرحدات باز و اراده ضعیف کشورهای منطقه و جهان در امر مبارزه با مواد مخدر و وجود مخالفان مسلح دولت برشمرد.
خانم عظیمی تصریح نمود:» بودجه ناکافی برای مبارزه با مواد مخدر، کمبود امکانات و تجهیزات لازم در زمینه انجام فعالیت‌های ادارات تنفیذ قانون برای تطبیق برنامه ها و اهداف تنفیذ قانون در عرصه مبارزه با مواد مخدر یکی از عوامل وجود گسترده مواد مخدر درکشور است».
وی سطح تقاضای مافیای مواد مخدر در کشور را بالا توصیف کرده و گفت این امر به افزایش مشکل مواد مخدر افزوده و باعث ازدیاد شمار معتادان در این کشور شده است.
خانم عظیمی کارکردهای جامعه جهانی برای مبارزه در این کشور را نیز ضعیف خوانده گفت: «ضعف در هماهنگی و همکاری کشور های همسایه، منطقه و جهان در امر مبارزه با مواد مخدر هم سبب لجام گسیختگی کشت و قاچاق مواد مخدر در کشور شده است».
وزیر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد که با وجود این مشکلات حکومت عزم راسخ در امر مبارزه با مواد مخدر دارد تا بتواند کشت و قاچاق آن را در کشور به حداقل ممکن برساند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.