سه‌برابرشدن حملات هوایی امریکا در افغانستان

گزارشگر:سه شنبه 9 جوزا 1396 ۸ جوزا ۱۳۹۶

mandegar-3شمار حملات هوایی ایالات متحد بر طالبان و ملیشه‌های داعش در افغانستان در مقایسه با سال گذشته سه چند گردیده است. این مطلب را ویلیام سالوین، سخنگوی نظامی امریکا در افغانستان به خبرگزاری آلمان ( دی پی آ) گفته است .
در فاصله بین ماه جنوری و پایان ماه اپریل نیروی هوایی ۸۹۸ پرواز به منظور حمله داشته است. در مقایسه با آن در سال ۲۰۱۶ در عین برهه زمانی، شمار حملات کمتر از ۳۰۰ مورد بوده است.
از تازه ترین آماری که توسط نیروهای هوایی ایالات متحده امریکا انتشار یافته، بر می آید که پیلوت ها تا پایان ماه اپریل ۹۱۷ مرمی شلیک کرده اند که اکثر این مرمی ها راکت بوده اند؛ این درحالیست که در سال گذشته این تعداد حدود ۱۳۰۰ راکت بوده است. بارک اوباما رئیس جمهور پیشین ایالات متحده امریکا در ماه جون ۲۰۱۶ به نیروهای مسلح آن کشور دستور حملات هوایی بیشتر را داد.
حمله نیروهای هوائی ایالات متحد امریکا در سال ۲۰۱۵ بر شفاخانه داکتران بی مرز در کندز که سبب کشتار ملکی ها شد
با توجه به اینکه طالبان در سطح کشور اراضی بیشتری را در تصرف شان در آورده اند و نیروهای زمینی افغانستان تضعیف گردیده و روحیه ضعیف دارند، اردو حملات هوایی را آخرین وسیله برای عقب راندن طالبان می بینند.
در عین زمان، شمار قربانیان ملکی در نتیجه حملات هوایی بیشتر گردیده است. سازمان ملل متحد در ربع اول امسال، شمار کشته شده های ملکی را ۷۲ تن و از زخمی ها را ۷۶ تن شمارش کرده است که تقریباً پنج برابر شمار قربانیان در سال گذشته می باشد. قبلاً در سال ۲۰۱۶ شمار تلفات ملکی ها در اثر حملات هوایی طبق گزارش ملل متحد شامل ۲۵۰ کشته و ۳۴۰ زخمی بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.