سه غیرنظامی توسط سربازان امریکایی کشته شدند

گزارشگر:سه شنبه 23 جوزا 1396 ۲۲ جوزا ۱۳۹۶

mandegar-3یک مقام ولایت ننگرهار گفته است که در اوایل صبح دوشنبه، سه فرد ملکی پس از آن کشته شدند که سربازان امریکایی بعد از اصابت وسیله نقلیه شان با یک بمب کنار جاده آتش گشودند.
عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفته است که یک مرد و دو پسرش در ولسوالی غنی خیل واقع در نزدیکی مرز پاکستان کشته شده اند.
او گفت: «سربازان امریکایی پس از آنکه هدف انفجار بمب قرار گرفتند، شروع به شلیک کردن نموده و یک مرد و دو طفلی را به قتل رساندند که در همان نزدیکی بودند.»
فرماندهی نیروهای ایالات متحد امریکا در کابل گفته است که این گزارش ها را مورد تحقیق قرار می دهد.
طبق گزارش ملل متحد، با گسترش جنگ به بسیاری نقاط افغانستان، تلفات مردم ملکی در افغانستان در حال رسیدن به یک ریکارد بلند است.
در عملیات نظامی نیروهای ایالات متحد امریکا در افغانستان، رئیس جمهور اشرف غنی نسبت به حامد کرزی رئیس جمهور پیشین این کشور کمتر در ملاء عام از کشته شدن ملکی ها انتقاد می کند.
روز شنبه هنگامی سه سرباز امریکایی کشته و یک تن دیگر گردیدند که یک سرباز افغان بر آن ها در ولایت ننگرهار آتش گشود. این حادثه زمانی صورت گرفت که سربازان نخبه یا کماندوئی امریکایی به سربازان افغانستان در جنگ علیه جنگجویان “دولت اسلامی” یا داعش کمک می نمودند.
همچنان در اخیر هفته در اثر حملات هوائی ایالات متحد امریکا در جنوب افغانستان دست کم سه مامور پولیس افغانستان کشته شده و چندین تن دیگر آن ها در جریان عملیات مشترک نیروهای ویژه افغان و ایالات متحد امریکا زخمی گردیدند.
گروه داعش در این منطقه که با پاکستان هم سرحد است، پایگاهی ایجاد نموده است. مقامات نظامی ایالات متحد امریکا تخمین می کنند که در افغانستان بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ جنگجوی داعش وجود دارند که بیشتر در ولایت ننگرهار می باشند، اما در ولایت همجوار کنر نیز وجود دارند.
مداخله سربازان و هواپیماهای ایالات متحد امریکا هنگامی افزایش یافته است که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا سبک و سنگین می کند که آیا به این کشور جنگزده سربازان بیشتری بفرستد و یا نه.
رویترز گزارش داده است که در ماه اپریل اداره حکومت ایالات متحد امریکا بازبینی اوضاع افغانستان را انجام می داد تا بدانند که آیا بین سه هزار تا پنج هزار دیگر سرباز امریکایی و نیروی ائتلاف را به افغانستان بفرستند و یا نه؟
بحث و غور در این مورد جریان دارد که به این نیروها اختیارات بیشتری در ساحه داده شود و شکل تهاجمی بیشتر علیه جنگجویان طالبان اتخاذ گردد. چنانکه مقامات امریکایی گفته اند: این امر می تواند به مشاوران ایالات متحد امریکا اجازه بدهد که با نیروهای افغانستان در سطح پائین تر از یک فرقه کار کنند و این می تواند در عمل آن ها را نزدیک تر به جنگ قرار دهد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.