سیاستمدار حزب سبزهای آلمان: اخـراج پنـاهجـویان به افغـانستان امکـان‌پذیـر است

دو شنبه 9 اسد 1396/

mandegare-3به عقیده بوریس پالمر، سیاستمدار حزب سبزهای آلمان اخراج پناهجویان به افغانستان امکان پذیر است. او وضعیت امنیتی افغانستان را با برازیل و میزان بالای جنایات در این کشور مقایسه کرد.
پالمر روز شنبه در مصاحبه با هفته نامه خبری «اشپیگل» گفت که اخبار و به خصوص تصاویر حملات این تصور را ایجاد می‌کنند که افغانستان ناامن است، اما نمی‌شود گفت “که برای کسی به آن جا (افغانستان) اخراج می‌شود، واقعا اتفاقی می‌افتد”.
پالمر که شهردار توبینگن است، افغانستان را با کشور برازیل مقایسه کرد و گفت آنجا سالانه ۵۰ هزار تن کشته می‌شوند و این کشور به اندازه افغانستان خطرناک است: «اما در برازیل مسابقات جام جهانی فوتبال برگزار شده است و هیچکس نمی‌گوید که امکان پرواز به برازیل وجود ندارد».
براساس آمار رسمی، تنها در شش ماه ابتدایی سال جاری میلادی در ریو دژانیرو پاتخت برازیل دو هزار ۷۲۳ انسان به قتل رسیده اند که ۱۰ درصد بیشتر از همین دوره زمانی در سال گذشته می باشد. ۹۱ پولیس نیز در نتیجه خشونت ها در این کلان شهر برازیلی کشته شده اند. عامل این کشتارها بیشتر باندهای جنایتکار و مافیا می باشند.
اما سازمان ملل متحد اعلام کرده است که در شش ماه نخست سال جاری میلادی فقط یک هزار و ۶۶۲ غیرنظامی در افغانستان کشته شده و سه هزار و ۵۰۰ تن دیگرشان زخمی شده اند. در میان ۴۳۶ کودک کشته و یک هزار و ۴۴۱ تن دیگرشان زخمی شده اند. شمار تلفات نیروهای امنیتی این کشور هم به هزاران تن می رسد. عامل بیشتر این کشتارها نیز گروه های تروریستی و شورشیان هستند.
پالمر همزمان اعلام کرد که در آینده از اظهارنظر در زمینه سیاست مهاجران خودداری می کند. او گفت که این دوسال بر او بسیار سخت گذشته و طاقت فرسا بوده است.
این سیاستمدار حزب سبزها متوجه شده که از دوستان حزبی اش فاصله گرفته و دیگر نمی تواند برای این حزب عهده دار مقام های بالا باشد. پالمر در گذشته به خاطر برخی گفته ها از سوی هم حزبی هایش مورد انتقاد گرفته بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.