سیگار: توافـق صلـح با طالبـان منجـر به پایـان جنـگ نمـی‌شـود

/

سربازرس ویژۀ امریکا در امور بازسازی افغانستان در گزارشی تصریح کرد که با وجود فساد اداری و قاچاق مواد مخدر توافق با طالبان نمی‌تواند منجر به برقراری صلح در افغانستان شود.
ادارۀ بازرسی ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به «سیگار» اعلام کرد که به دلیل فساد اداری، قاچاق مواد مخدر و حضور برخی از گروه‌های تروریستی در افغانستان توافق صلح با طالبان نمی‌تواند منجر به پایان جنگ در این کشور شود.
در این گزارش تأکید شده است که اگر طالبان پس از هرگونه توافق احتمالی با دولت افغانستان به فعالیت‌های گذشته خود ادامه دهد جامعه بین‌المللی کمک‌های خود با این کشور را متوقف خواهد کرد.
سربازرس ویژۀ امریکا در امور بازسازی افغانستان خاطرنشان کرده است که حتی پس از یک توافق احتمالی صلح در افغانستان مشکلاتی مانند کشت و قاچاق مواد مخدر و فساد اداری در این کشور بجای خود باقی خواهد خواهد ماند.
ادارۀ سیگار پیش از این نیز گفته بود که ادغام ۶۰ هزار نفر از اعضای مسلح طالبان در جامعه افغانستان کار دشواری است که حتی پس از توافق احتمالی ممکن است منجر به ادامه جنگ در این کشور شود.
این در حالی است که هنوز چشم‌انداز روشنی در بارۀ توافق احتمالی صلح با طالبان وجود ندارد زیرا رهبر طالبان در پیام عیدانه خود تأکید کرده بود که تا زمان خروج نیروهای خارجی از این کشور جنگ ادامه خواهد داشت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.