شربت گل داشتن تذکره جعلی پاکستانی را رد کرد

شنبه 8 عقرب 1395/

mandegar-3یک سارنوال پاکستانی گفته است که شربت گل معروف به «دختر چشم سبز افغان» که با نشر عکس‌اش در جلد مجله نشنل جیوگرافیک به شهرت جهانی رسید، با حضور در محکمه اتهام داشتن تذکره جعلی پاکستانی را رد کرد.
منظور عالم، سارنوال پاکستانی گفت که شربت گل روز جمعه با حضور در محکمه اعترافی را که به گفته مقام‌ها بعد از بازداشت‌اش انجام داده بود پس گرفته است. او روز چهار شنبه در شهر پیشاور به اتهام داشتن تذکره جعلی پاکستانی بازداشت شد.
شربت گل یک مهاجر افغان بود که در سال ۱۹۸۴ به شهرت جهانی رسید. عکاس مشهور ستیف مک کیوری از او با چشمان سبزش عکس گرفت که در پشتی مجله نشنل جیوگرافیک به نشر رسید. مک‌کیوری دوباره او را در سال ۲۰۰۲ در پاکستان پیدا کرد.
او در سال ۲۰۱۴ در پاکستان ظاهر شد، اما بعد از این که مقام‌های پاکستانی او را به خریدن یک تذکره جعلی متهم کردند، در خفا به سر می‌برد.
مقام‌های پاکستانی گفته اند که اگر اتهام شربت گل ثابت شود، او را ۱۴ سال زندان و جریمه نقدی میان سه هزار تا پنج هزار دالر امریکایی تهدید می‌کند.
اما در عمل چنین مواردی در پاکستان چنین مجازات شدید در پی نداشته اند. بسیاری افغان‌هایی که به اتهام داشتن تذکره جعلی پاکستانی مقصر شناخته شده اند، پیش از این که به زندان فرستاده شوند اخراج گردیده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.