شهرداری کابل: تا پایان سال ۱۰۰ درصد زباله‌ها از پایتخت جمع‌آوری خواهند شد

شنبه 24 سرطان 1396/

مسوولان در شهرداری کابل می‌گویند که پاک‌کاری شهر کابل و جمع آوری زباله‌ها از سطح شهر از اولویت‌های این اداره می‌باشد.
هم اکنون در گوشه و کنار شهر کابل انباری از زباله‌ها به چشم می‌خورد که شهر کابل را به یکی از ناپاک‌ترین شهرهای جهان تبدیل کرده است.
mandegar-3این انبار زباله‌ها را می‌توان در جاده‌ها، در نزدیکی مکاتب، دانشگاه‌‌ها، منازل، مراکز علمی و فرهنگی و حتا مراکز بهداشتی دید. دریای کابل امروز به یک زباله‌دانی تبدیل شده است.
شهرداری کابل به دلیل داشتن منابع و امکانات محدود و به دلیل افزایش بی‌رویۀ جمعیت و تولید هزاران تن زباله در روز، تاکنون قادر نبوده که این زباله‌ها را روزانه از تمامی نقاط شهر جمع آوری کنند و زباله‌ها حتا هفته ها در یک مکان باقی مانده است.
اما حالا مسوولان شهرداری کابل می‌گویند که پاک‌کاری شهر کابل و جمع‌آوری زباله‌ها از سطح شهر از اولویت‌های این اداره می‌باشد.
عبدالجلیل سلطانی سخنگوی شهرداری می‌گوید که آنان برنامه‌های را روی دست دارند که تا پایان سال جاری ۱۰۰ درصد زباله‌ها از سطح شهر کابل جمع‌آوری خواهند شد.
آقای سلطانی می‌گوید: “با آنکه شهرداری کابل در گذشته، قادر به جمع‌آوری تنها ۲۰ درصد زباله ها از سطح این شهر بود، اکنون می‌تواند نصف زباله‌های این شهر را جمع‌آوری کند و تا پایان سال روان نیز خواهد توانست تا به صورت دوام‌دار تمام زباله‌ها را از سطح این شهر جمع‌آوری کند”.
گفتنی است که شهرداری کابل در حالی از جمع‌آوری۱۰۰ درصد زباله‌ها از سطح شهر کابل تا پایان سال جاری خبر می‌دهد که این اداره پیمان پاک‌کاری دریای کابل را با یک شرکت خصوصی امضا کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.