شهروندان هـرات از نیروهای امنیتی حـمایت کـردند

گزارشگر:دو شنبه 9 سنبله 1394 ۸ سنبله ۱۳۹۴

mnandegar-3هزاران تن از مردم ولایت هرات در یک همایش وسیع حمایت همه جانبۀ خود را از نیروهای امنیتی بر علیه متجاوزین و اخلالگران اعلان کردند.
بنا بر گفته‌‌های شماری از آنان، در حال حاضر نیاز است تا دشمنان افغانستان و کسانی که فکر ایجاد نا امنی کشورمان را در سر دارند، بدانند که مردم در کنار قوای نظامی خود ایستاده و از خاک افغانستان دفاع میکنند.
این برای دومین بار است که در سال جاری، تالار بزرگ مولانا جلال الدین بلخی ولایت هرات، شاهد حمایت وسیع مردم و علمای دینی از نیروهای امنیتی است.
به تکرار دفعۀ قبل که حدود چهار هزار تن از علمای دینی به همین انگیزه گرد هم آمده بودند، حالا از اقشار و اصناف مختلف جامعه ی هرات، مردم صدای خود را به حمایت از امنیت و سربازان امنیتی بلند کردند.
آنان می‌گویند که مردم افغانستان هیچگاه تجاوز یک اجنبی را نمیپذیرد و به همین سبب با تمام توان در کنار نیروهای امنیتی ایستاده خواهند شد.
آنان در صحبت‌های خود از پاکستان به عنوان دشمن واضح و مشخص کشور یاد کرده و گفته اند که همکاری و حمایت مردم از قوای امنیتی، به معنی وارد آوردن مشت محکم بر دهان این دشمن میباشد.
در همین حال سید گل آقا هاشمی، رییس جنایی فرماندهی پولیس ولایت هرات به خبرنگاران گفته که حمایت و پشتیبانی مردم از ارگانهای امنیتی، روحیه ی زیادی را به سربازان می‌دهد و این میتواند تا آیندۀ روشن تری را به بار آورد.
به گفتۀ او، نیروهای امنیتی بنا بر تعهدی که دارند میبایستی تا بدون اینگونه حمایت ها هم از خاک و ملت افغانستان حراست کنند.
آقای هاشمی تاکید دارد که ولایت هرات نسبت به دیگر نقاط کشور امن تر میباشد و این برخواسته از نزدیکی مردم با قوای امنیتی میباشد.
گفتنی است که موج حمایت‌های مردمی از قوای مسلح افغانستان پس از آن به راه افتاد که به صورت علنی دیده شد پاکستان در آمدن صلح به افغانستان دست درازی کرده و همچنان نا امنی های اخیر کابل و برخی دیگر ولایات شمال کشور را سازماندهی کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.