شهیـد کاظمـی نقطـۀ وصـل بـود

گزارشگر:چهار شنبه 16 عقرب 1397 ۱۵ عقرب ۱۳۹۷

استادان دانشگاه بلخ می‌گویند که سیدمصطفی کاظمی گام‌های افغانستان شمول بر می‌داشت و برای او باور‌های ملی اولویت و خط قرمز بود.
با فرا رسیدن یازدهمین سالگرد شهادت سیدمصطفی کاظمی و جمعی از همکارانش، مردم شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ، در ارتباط به شهید سید مصطفی کاظمی می‌گویند که « آدم‌های خوب می‌روند».
mandegarخبرگزاری دید با بیش از ۳۰ نفر که شامل اعضای جامعه مدنی، استادان دانشگاه، روزنامه‌نگار، چهره‌های سیاسی و مردم می‌باشد در مورد کارنامه و فعالیت شهید کاظمی گفت‌وگو کرده است.
اعضای جامعه مدنی بلخ به این باور است که شهید کاظمی از سیاست‌مداران وطن دوست و از سویی هم، از چهره‌های درخشان مجلس نماینده‌گان بود.
به باور جامعه مدنی بلخ، شهید کاظمی در سیاست افغانستان «نقطه وصل» بود.
استادان دانشگاه بلخ می‌گویند که سید مصطفی کاظمی گام‌های افغانستان شمول بر می‌داشت و برای او باور‌های ملی اولویت و خط قرمز بود.
چهره‌های سیاسی نیز از وحدت‌گرایی شهید کاظمی یاد می‌کنند. رجب ابراهیمی از آگاهان سیاسی در بلخ می‌گوید که هرگاه میان دو سیاست‌مدار ناراحتی و کشیده‌گی خلق می‌شد، سید مصطفی کاظمی خیلی فوری اقدام می‌کرد و این ناراحتی را به آشتی مبدل می‌کرد.
افکار عمومی بلخ در ارتباط به شهید سید مصطفی کاظمی می‌گویند که آدم‌های خوب می‌روند.
حسین علی یک راننده است در بلخ و می‌گوید که از سید مصطفی کاظمی در بین مردم هیچ دیدگاه بدبینانه وجود ندارد و این مسأله نشان می‌دهد که شهید کاظمی از سیاست‌مداران نیک و وطن‌دوست بوده است.
شهید کاظمی از جمله شرکت کننده‌گان کنفرانس «بُن» است درعین حال از کسانی است که پای سند این نشست امضا نیز کرده است.
شهید کاظمی در ادارۀ موقت و دورۀ انتقالی به حیث وزیر تجارت و صنایع انتخاب شد و در یازدهمین دور از انتخابات پارلمانی از ولایت کابل راهی مجلس نماینده‌گان شد و اندکی بعد به عنوان رییس کمیسیون اقتصاد ملی مجلس نماینده‌گان انتخاب شد.
شهید کاظمی در همان سال‌ها حزب اقتدار ملی را شکل داد و از سوی شورای رهبری این حزب، به حیث رییس آن انتخاب شد.
در ۱۵ عقرب سال ۱۳۸۶ خورشیدی، شهید سید مصطفی کاظمی رییس اقتصاد مجلس نماینده‌گان بود که با جمعی از همکاران خود جهت بررسی وضعیت زندگی مردم بغلان به این ولایت سفر کرده بودند که در یک حمله تروریستی به شهادت رسیدند.
گفتنی است که شهید سید مصطفی کاظمی از چهره‌های درخشان حوزۀ جهاد و مقاومت ملی مردم افغانستان در برابر تروریسم بود و در موج ترورهای زنجیره‌یی به شهادت رسید.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.