شورای امنیت ملی افغانستان: نیروهای امنیتی تقدیر شوند

18 حمل 1393/

رییس‌جمهور کرزی به مناسبت برگزاری موفقانۀ انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای ولایتی، مراتب تبریکی خویش را به مردم افغانستان اظهار داشته، تدویر موفقانۀ انتخابات را یک رویداد تاریخی و تمرین واقعی دموکراسی در کشور تلقی کرد.
آقای کرزی در جلسۀ شورای امنیت ملی افغانستان که روز گذشته در ارگ برگزار شده بود، گفت که که خوشبختانه تمام تدابیر اتخاذ شده امنیتی و مسوولیت برگزاری انتخابات ۱۳۹۳ توسط خود مردم افغانستان صورت گرفت که این یک دست‌آورد مهم برای کشور می‌باشد.mnandegar-3
آقای کرزی، شجاعت و سهم گیری فعال مردم را در روند رای دهی ستود و نقش مثبت رسانه های کشور را در این رابطه با اهمیت دانست.
سپس، شورای امنیت ملی فیصله کرد تا به عموم بریدملان، سربازان، ساتنمنان و ساتونکی‌های نیروهای امنیتی امتیاز معین مادی پرداخته شود و همچنان به تمام قطعات پولیس ملی، اردوی ملی و امنیت ملی، مدال‌ها و تقدیرنامه‌ها تفویض گردند.
در ادامه جلسه، وزرای دفاع ملی، امور داخله و سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی بنوبه، گزارش‌های امنیتی روز انتخابات را به جلسه ارایه نمودند.
وزیر دفاع ملی گفت که در روز انتخابات رقم تلفات نیروهای امنیتی به تناسب سایر روزها اندک و برخلاف، تلفات دشمن بیشتر از حد معمول بود.
سپس وزیر امور داخله بیان داشت که تشریک مساعی بی‌سابقه میان نیروهای دفاعی و امنیتی و نهادهای ملکی کشور سبب گردید تا وظیفه تأمین امنیت در سراسر افغانستان به وجه احسن اجرا گردد.
وی افزود که دشمن برای اجرای حملات بالای مراکز انتخاباتی در نقاط مختلف کشور آماده‌گی داشت که خوشبختانه تمام حملات‌شان ناکام و توسط نیروهای امنیتی کشور به وقت و زمان معین آن دفع و رد گردید.
قابل یادآوری است که برای مختل‌ساختن روند انتخابات در ولایت کنر، مناطق آن ولایت مورد حمله توپخانه و اسلحه ثقیل از آنسوی خط دیورند نیز قرار گرفت، اما حملات یاد شده نتوانست مانع رفتن مردم به پای صندوق‌های رأی شود.
سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی بیان داشت که مردم با نیروهای امنیتی همکار بوده و ریاست عمومی امنیت ملی توانست ۷۹ نفر را که بیشتر از ۲۰ نفرشان مجهز با واسکت‌های انتحاری و مواد انفجاری قوی بودند، دستگیر نماید.
شورای امنیت ملی به نیروهای دفاعی و امنیتی ملی وظیفه سپرد تا امنیت و نگهداری تمام صندوق‌ها و اوراق انتخابات باید به صورت درست و با امانت‌داری کامل صورت گیرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.