شورای امنیت ملی به نیروهای امنیتی: حرکات مداخله‎گرانۀ پاکستان را سرکوب کنید

20 اسد 1393/

شورای امنیت ملی افغانستان به نیروهای دفاعی و امنیتی کشور دستور داده که با تمام نیرو هر نوع حرکت مداخله‌گرانۀ پاکستان و نیروهای وابسته به این کشور را سرکوب نمایند.
براساس خبرنامۀ ارگ، مسوولان امنیتی از گُسترش تحرکات نیروهای پاکستانی در آن سوی خط دیورند به جلسۀ شورای امنیت ملی معلومات دادند. با در نظرداشت افزایش مداخلات پاکستان در ولایت‌های مختلف کشور، جلسه شورای امنیت ملی گزارش‌های استخباراتی مبنی بر طرح حملات بر ولسوالی‌های ولایت ننگرهار را نیز مورد ارزیابی قرار داد.mnandegar-3
اخیراً پنج تن از اتباع پاکستانی که فعالیت‌های تخریبی طالبان در ولسوالی حصارک را رهبری می‌نمودند، با اسناد دست داشتۀ شان توسط نیروهای امنیتی کشور دستگیر گردیدند.
شورای امنیت ملی به نیروهای دفاعی و امنیتی کشور اکیداً دستور داد تا با آماده‌گی کامل و با تمام نیرو هر نوع حرکت مداخله‌گرانۀ پاکستان و نیرو های وابسته به آن را سرکوب نمایند.
جلسۀ شورای امنیت ملی وضعیت عمومی امنیتی ولایت پروان را مورد بررسی قرارداده به وزارت امور داخله و ریاست عمومی امنیت ملی وظیفه سپرد تا در زمینۀ جمع‌آوری اسلحه از افراد غیر مسوول در آن ولایت هر چه عاجل اقدام نماید.
همچنان، دادستان کل مؤظف شد تا پیرامون پیگیری قضایای مجرمین در ولایت پروان، اقدامات جدی را روی دست گیرد.
در ادامه جلسه، وضعیت عمومی امنیتی ولایت هرات مورد بحث قرار گرفته و برای اصلاحات امنیتی و اداری آن ولایت هدایات لازم صادر گردید.
همچنان، والی نورستان پیرامون وضعیت امنیتی آن ولایت به جلسه گزارش داده و خاطر نشان نمود که به استثنای ولسوالی‌های برگ متال و کامدیش، امنیت سایر مناطق نورستان رو به بهبود می‌باشند.
جلسه شورای امنیت ملی پس از استماع گزارش والی نورستان به وزارت‌های دفاع ملی، امور داخله و اداره مستقل ارگان‌های محلی هدایت داد تا در مورد تطبیق پیشنهادات والی آن ولایت اقدام نمایند.
در اخیر جلسه والی خوست در مورد وضعیت مهاجرین وزیرستان شمالی در ولایت خوست گزارش داد.
شورای امنیت ملی وزرای امور خارجه و امور مهاجرین و عودت کننده‌گان را موظف نمود تا با سفارت‌های کشورهای خارجی مقیم افغانستان و سازمان‌های بین‌المللی کمک‌کننده برای جلب کمک و امداد رسانی آنها در تماس شوند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.