شورای عالی صلح: با تروریستان بینالمللی صلح نخواهد شد

گزارشگر:یک شنبه 6 حوت 1396 ۵ حوت ۱۳۹۶

mandegar-3مسوولان شورای عالی صلح کشور می‌گویند که با تروریستان بین المللی که از کشتن مردم افغانستان دست برنمی‌دارند صلح نخواهد شد.
سید احسان طاهری سخنگوی شورای عالی صلح روز شنبه (۵ حوت) در حاشیه نشستی زیر نام «رفاه و صلح در افغانستان» گفت که دروازه صلح دولت افغانستان به روی تروریستان مسدود است.
آقای طاهری گفت که حکومت از مجرای شورای عالی صلح حاضر است با تمام گروه‌های مخالف مسلح خود بدون قید و شرط به میز مذاکره نشسته وبا آنان صلح نماید اما دروازه صلح دولت به روی تروریستان مسدود است.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار جمهور که آیا حکومت با گروه داعش و شبکه حقانی صلح خواهد کرد؟ بیان داشت که به تروریستانی که کشتن مردم افغانستان را وظیفه شان قلمداد کرده و از کشتن مردم دست برنمی دارند، موقع صلح داده نخواهد شد.
آقای طاهری تاکید کرد که گروه‌های تروریستی بین المللی که در افغانستان تنها به هدف کشتن مردم فعالیت می‌کنند در میادین جنگ سرکوب شده و با آنان تصفیه حساب خواهد شد.
سخنگوی شورای صلح با اشاره به نشست های مکرر شورای عالی صلح با اقشار مختلف مردم افغانستان در کابل و ولایات اظهار داشت که پس از تدویر این نشست‌ها یک اجماع ملی در پیوند به صلح ایجاد شده و فعلا حکومت و شورای صلح در تدارک ایجاد اجماع منطقه ای و بین المللی است.
وی دومین دور نشست پروسه کابل را که قرار است چهارشنبه هفته جاری در کابل تدویر شود را زمینه ای خواند برای ایجاد یک اجماع منطقه ای و بین المللی که هم اکنون حکومت در تدارک آن است.
این مسوول شورای عالی صلح خاطر نشان ساخت که حکومت با دیپلماسی قوی که روی دست گرفته توانسته است کشورهای منطقه ای و جهانی را به حمایت از خود برای میزبانی و مدیریت روند صلح افغانستان متقاعد بسازد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.