شورای علمای غرب افغانستان بر علیه افراط‌گرایان اعلام جهاد کرد

یک شنبه 23 حوت 1394/

mandegar-3مسوولان شورای علمای غرب افغانستان می گویند که رییس شورای علمای غرب افغانستان، در برابر هرگونه افراطیت و تندروی اعلام جهاد کرده است.
مولوی سید احمد آخوندزاده، رئیس شورای اخوت اسلامی و از اعضای شورای علما به خبرگزاری جمهور گفت که رئیس شورای علمای غرب افغانستان بر علیه کسانی که تندروی می‌کنند و در صدد هستند تا مذهب را باطل اعلام کنند، فرمان جهاد داده است.
به بیان وی، افغانستان و بخصوص ولایت هرات هم اکنون در وحدتی همه جانبه میان مذاهب به سر می‌برد و این ناشی از تلاش‌های سران علمای دینی می‌باشد.
رییس شورای اخوت اسلامی هرات افزود: «در این اواخر کسانی پیدا شده‌اند و بر علیه مذاهب سخنانی را گفته‌اند و این رفتارها برای علمای دینی غیرقابل تحمل است.»
وی افزود: «این افراد آمده‌ و گفته‌اند که مذهب و تصوف، مانع پیشرفت اسلام می‌شود و این در حالی است که در افغانستان دو مذهب حنفی و جعفری مورد تأیید و تبعیت مردم است.»
وی در ادامه بیان کرد: «این صحبت‌ها بود که واکنش صریح مولوی خداداد صالح، رئیس شورای علمای غرب افغانستان را در پی داشت و بر علیه آنها اعلام جهاد کرد.»
آقای آخوندزاده افزود که می‌بایستی با وحدت و انسجام شیعه و سنی، مشت محکمی بر دهان وهابیت و سلفیت وارد آورد.
این روحانی در ولایت هرات همچنین تاکید کرد که مردم افغانستان و بخصوص ولایت هرات دارای آگاهی و درک خوبی از واقعیت‌ها هستند و هیچگاه فریب چنین سخنانی را نمی‌خورند.
شورای اخوت اسلامی هرات متشکل از سران علمای دینی تشیع و تسنن است.
این شورا توانسته تا با تشکیل جلسات مشترک، بسیاری از سوءتفاهمات و سوء تعبیرهای عقیدتی موجود در میان مردم را حل کرده و مانع بروز اختلاف‌ها شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.