شورای ولایتی بامیان: یـک عضـو مجـلس بـه داد ستـانی معـرفی شـود

گزارشگر:سه شنبه 8 جوزا 1397 ۷ جوزا ۱۳۹۷

شورای ولایتی بامیان طی درخواست‌های رسمی از دو مجلس شورای ملی خواسته است عبدالرحمان شهیدانی نماینده مردم بامیان در مجلس به دادستانی معرفی شود.
شورای ولایتی بامیان هفته گذشته مدعی است که عبدالرحمان شهیدانی نماینده مردم این ولایت در مجلس، به رییس این شورا «توهین» و با او mandegar-3«برخورد فیزیکی» کرده است.
سید علی هاشمی، رییس شورای ولایتی بامیان نیز هفته گذشته در مصاحبه با خبرگزاری جمهور گفت که عبدالرحمان شهیدانی عضو مجلس نمایندگان و محافظانش، او و برخی دیگر از اعضای شورای ولایتی بامیان را توهین کرده و محافظان آنان را لت و کوب کرده است.
اما آقای شهیدانی این اتهامات علیه خودش را رد کرده است.
با این وجود، برخی نمایندگان مجلس در نشست عمومی روز دوشنبه (۷ جوزا) مجلس نمایندگان گفتند که شورای ولایتی بامیان طی یک عریضه رسمی از مجلس نمایندگان خواسته است تا عبدالرحمان شهیدانی را به دلیل زورگویی، هتک حرمت و مسلح سازی افراد غیر مسئول، به دادستانی معرفی کند.
کبرا مصطفوی نماینده مردم کابل در نشست دیروز مجلس گفت، شورای ولایتی بامیان رسماً به مجلس عریضه کرده است که آقای شهیدانی را به دلیل هتک حرمت و زورگویی بر اعضای شورای ولایتی بامیان و دیگر مردم این ولایت، به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شود.
خانم مصطفوی تصریح کرد که مجلس باید به این درخواست قانونی اعضای شورای ولایتی بامیان پاسخ مثبت دهد تا مجرم زیر پیگرد قرار گیرد.
او بیان داشت، شورای ولایتی بامیان ادعا کرده است که عبدالرحمان شهیدانی همچنین ۳۵ نفر را مسلح کرده است که با استفاده از آن، بالای مردم زورگویی و قلدوری می‌کند.
این در حالی است که روز گذشته محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا نیز گفت که شورای ولایتی بامیان طی عریضه رسمی از این مجلس خواسته است برای اعضای این شورا دادخواهی کند.
آقای ایزدیار گفت که قضیه زورگویی یک عضو مجلس نمایندگان بر رییس و اعضای شورای ولایتی بامیان باید پیگیری شود.
این در حالی است که عبدالرحمان شهیدانی نماینده مردم بامیان در مجلس، سال گذشته نیز مانع نشست یک فروند هواپیما در میدان هوایی بامیان شد که سروصداهای زیادی را در پی داشت.
آقای شهیدانی بخاطریکه در کابل از پرواز باز مانده بود، به پسرش در بامیان زنگ زده بود و پسرش نیز به میدان هوایی رفته و در خط نشست پرواز میدان هوایی سنگ انداخته بود که در نتیجه سبب برگشت هواپیما به کابل شد.
پس از آن، پسر شهیدان که یک مامور پولیس نیز است به دلیل به خطر انداختن جان مسافران هواپیما به سه سال زندان محکوم شده بود؛ اما گفته می‌شود که او چندی پیش دوباره آزاد شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.