صدها برگۀ نتیجۀ روند بازشماری آرا بدون مهر و امضا به سه ولایت فرستاده شده اند

۸ قوس ۱۳۹۸

مولانا عبدالله، کمیشنر کمیسیون انتخابات می‌گوید که صدها برگۀ نتیجۀ روند بازشماری آرا، بدون مهر و امضا به ولایت‌های قندهار، پکتیا و کاپیسا فرستاده شده است.
مولانا عبدالله گفت: «۲۵۰ قطعه فُرمی که به قندهار رفته جنایت است، باید بازپرس شود. ۲۵ قطعه فورمی که به کاپیسا رفته بازپرس شود. چرا رفته و به کدام دلیل».
mandegarاین کمیشنر کمیسیون تاکید کرد که نتایج ابتدایی انتخابات بدون بازشماری آرا در سراسر کشور، اعلام شده نمی‌تواند.
از سویی هم، حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون انتخابات می‌گوید که این کمیسیون بی‌طرف است و هیچ کسی در امور کمیسیون انتخابات مداخله نمی‌تواند.
حنیف دانشیار، یکی دیگر از کمیشنران این کمیسیون گفت؛ در صورتی‌که شماری از دسته‌های انتخاباتی اجازه‌ی بازشماری آرا را در هفت ولایتی که تا هنوز بازشماری در آنها آغاز نشده را ندهند ما براساس قانون در پیوند به آن تصمیم خواهیم گرفت و سپس شریک خواهیم کرد.
از سویی هم، هنوز معلوم نیست که نتایج ابتدایی انتخابات ششم میزان چه زمانی اعلام خواهد شد؛ اما کمیسیون انتخابات در این پیوند هنوز تصمیمی ندارد.
اختلافات میان کمیشنران کمیسیون‌ انتخابات در حالی اوج گرفته است که شماری از نامزدان ریاست جمهوری گفته اند که پس از این، فیصله‌های کمیسیون انتخابات مشروعیت ندارد.
از سویی هم، فضل‌احمد معنوی، عضو دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی می‌گوید که قرار است هواداران این دسته‌ی انتخاباتی در کابل تظاهراتی را راه‌اندازی کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.