طالبان دوهزار نفر برای استخراج معدن لاجورد بدخشان استخدام کرده‌اند

۷ اسد ۱۳۹۸

یک نمایندۀ مردم بدخشان در مجلس می‌گوید که طالبان پس از تصرف معدن لاجورد ولسوالی کران‌و‌منجان بدخشان، دو هزار نفر را برای استخراج این معدن استخدام کرده است.
معدن لاجورد کران‌و‌منجان بدخشان حدود ۱۲ روز پیش به دست طالبان سقوط کرد و افراد طالبان چند روز پس از آن کنترل مرکز این ولسوالی را نیز به دست گرفتند.
mandegarحجت‌الله خردمند نمایندۀ مردم بدخشان دیروز در نشست عمومی مجلس نماینده‌گان گفت: «بر اساس معلوماتی که تازه از ولسوالی کران‌و‌منجان به او رسیده، طالبان مسلح ۲ هزار نفر را برای استخراج معدن لاجورد این ولسوالی استخدام کرده‌اند.»
آقای خردمند خاطر نشان کرد که طالبان مسلح از استخراج این معدن پول هنگفتی را برای تمویل جنگ این گروه به دست می‌آورند.
او با انتقاد از نهادهای امنیتی گفت که هرچند این نهادها وعده باز پس‌گیری ولسوالی کران‌ومنجان به‌ویژه معدن لاجورد این ولسوالی را به مردم بدخشان داده بودند؛ اما با گذشت ۱۲ روز هیچ اقدامی نکرده‌اند.
همچنین، برخی نماینده‌گان دیگر نیز در نشست دیروز مجلس از کنترل طالبان بر شاهراه‌ها و منابع درآمدزای دولت در ولایت‌های بلخ، جوزجان، دایکندی و سایر ولایت‌های کشور ابراز نگرانی کردند.
میر رحمان رحمانی رییس مجلس نماینده‌گان به کمیسیون امنیت داخلی و امور دفاعی وظیفه داد تا جهت پاسخ به نگرانی‌های امنیتی مناطق مختلف کشور مسوولان ذیربط امنیتی را فرا خوانده و از آنان با جدیت پاسخ بخواهند.
مجلس نمایندگان هفته گذشته نیز مقام‌های امنیتی را در پیوند به افزایش ناآرامی‌ها در کشور استجواب کرده بودند؛ ولی نماینده‌گان مجلس می‌گویند که نهادهای امنیتی به نگرانی‌های امنیتی آنان پاسخ قناعت‌بخش نداده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.