طالبان نماینده‌گان جعلی خود را بازداشت کردند

گزارشگر:دوشنبه 14 عقرب 1397 ۱۳ عقرب ۱۳۹۷

mandegarمسوولان گروه طالبان اعلام کردند، دو نفر که به نماینده‌گی از این گروه وارد گفت‌وگوهای صلح با حکومت افغانستان شده بودند را بازداشت کرده‌‌اند.
ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در توییتر خود نوشته است: «ملا سخی‌داد و عبدالمالک فتاحی دو جعل‌کار که از نام امارت اسلامی استفاده می‌کردند با تمام اسناد جعلی آنان که به شکل جعلی و کذب به امارت اسلامی منسوب شده بود، دستگیرشدند».
گروه طالبان ویدیوی اعترافات این دو نفر را نیز نشر کرده که در این ویدیو آنان از رهبران طالبان معذرت‌خواهی کرده و خواهان بخشش می‌شوند.
گروه طالبان گفته است که ملاسخی‌داد و عبدالمالک فتاحی، با اسناد جعلی به نماینده‌گی از این گروه با دولت افغانستان و شورای صلح در چندین مرحلۀ ملاقات و مذاکره کرده‌اند‌.
این گروه ادعا کرده که این دوتن جعل‌کار، به نماینده‌گی از این گروه به برخی کشورهای منطقه از جمله ایران و ترکمنستان نیز سفر کرده و با منابع خارجی مذاکره کرده‌اند.
ملاسخی‌داد حقانی باشندۀ ولایت قندهار و عبدالمالک فتاحی باشندۀ ولایت بلخ می‌باشد.
حکومت افغانستان و شورای عالی صلح تاکنون رسماً در این باره واکنشی نشان نداده‌اند، اما در زمان حکومت حامد کرزی نیز یک فرد دوکاندار از شهر کویته به نماینده‌گی از گروه طالبان وارد گفت‌وگو با رهبری حکومت و شورای عالی صلح شده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.