طالبان کارگاه‌های تولید تریاک را به خارج از شهرها منتقل می‌کند

گزارشگر:سه شنبه 8 جوزا 1397 ۷ جوزا ۱۳۹۷

mandegar-3یک فرمانده طالبان در هلمند دستور تعطیلی تمام آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های موادمخدر را داده و از افراد خود خواست که این آزمایشگاه‌ها را به خارج از مناطق شهری منتقل کنند.
به گزارش روزنامه گاردین، براساس گفت‌وگوی انجام شده در بی‌سیم توسط اعضای طالبان، ملا منان فرمانده طالبان در هلمند گفته است: با توجه به اینکه تاسیسات ساخت موادمخدر ممکن است مورد هدف بمباران و یا حمله موشکی از سوی نیروهای آمریکایی قرار گیرد، باید این تاسیسات به کوه‌ها و مناطق خارج از شهر منتقل شود.
براساس اعلام کارشناسان، این اظهارات نشان دهنده افزایش اثرگذاری حملات آمریکا و پویایی جدید در میان نیروهای آمریکایی است.
اگرچه براساس گزارش اخیر ناظر جنگ افغانستان استراتژی جدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و حملات اخیر در افغانستان، پیشرفت کمی علیه طالبان داشته است اما اظهارات منان نشان می‌دهد که این گروه می‌ترسد حملات هوایی آمریکا علیه تاسیسات ساخت موادمخدر باعث ایجاد نارضایتی داخلی و محلی شود.
در حال حاضر طالبان کنترل بیشتر تجارت تریاک در افغانستان را در اختیار دارد. سازمان ملل اعلام کرده که تریاک بزرگترین منبع تولید دیگر موادمخدر در جهان است.
به تازگی حملات هوایی آمریکا با مورد هدف قرار دادن تاسیسات ساخت موادمخدر در برم شاه انجام گرفت. این شهر مرزی به عنوان یکی از بازارهای تجارت موادمخدر شناخته می‌شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.