طالبـان یک تیم واکسینـاسیون را در غـور ربودنـد

گزارشگر:چهارشنبه 13 جدی 1396 ۱۲ جدی ۱۳۹۶

mandegar-3مقام‌های محلی در ولایت مرکزی غور گفته اند که گروه طالبان یک تیم واکسیناسیون را ربوده اند. بزرگان محلی در تلاش اند که از طریق مذاکره با طالبان این افراد را رها سازند.
عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور روز سه شنبه گفت که این تیم متشکل از چهار مرد و یک خانم بعد از ظهر دوشنبه از نزدیکی‌های شهر فیروزکوه، مرکز این ولایت ربوده شده اند. به گفته او، این افراد مصروف تطبیق واکسین سرخکان بودند.
محمد مهدوی، عضو شورای ولایتی غور گفت که طالبان این افراد را به این دلیل ربوده اند که می‌خواهند این واکسین در مناطق تحت کنترول آن‌ها نیز تطبیق شود. به گفته او بزرگان محل در تلاش اند تا از طریق گفتگو با طالبان این افراد را آزاد سازند.
اما به گزارش خبرگزاری آلمان (دی پی آ) سخنگوی طالبان این اتهامات را رد کرده است.
گروه طالبان فعلاَ بر ۱۳ درصد قلمرو افغانستان کنترول دارد و ۳۰ درصد قلمرو دیگر افغانستان مورد منازعه قرار دارد. جنگجویان این گروه در ماه‌های اخیر چندین سازمان‌ غیردولتی و کلنیک را در مناطق تحت کنترول شان تهدید و یا مسدود کرده اند.
جامعه بین‌المللی به تکرار از طالبان خواسته است که در مناطق تحت کنترول شان مانع فعالیت سازمان‌های خیریه و تاسیسات صحی نشوند. با وجود این، سازمان‌های غیردولتی، کلنیک‌ها و پرسونل صحی که طالبان آن‌ها را به عنوان کارمندان حکومت می‌نگرد، مورد حمله و تهدید قرار می‌گیرند.
علاوه بر این، گزارش‌ها نشان می‌دهد که در جریان جنگ‌ها از کلنیک‌ها به عنوان منطقه محافظتی و یا پایگاه سوء استفاده می‌شود. سازمان‌های امدادی از مشکلات گسترده در دسترسی به مردم در مناطق زیر کنترول طالبان شکایت می‌کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.