طالبن در تلاش پیدا کردن جانشین ملامنصور

سه شنبه 4 جوزا 1395/

mandegar-3خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع از گروه طالبان گزارش داده است که شورای رهبری آن گروه روز یکشنبه برای تعیین جانشین ملا منصور تشکیل جلسه داد. در گزارش رویترز آمده است که شورای رهبری طالبان ممکن از میان سراج الدین حقانی – معاون ملا منصور و رهبر شبکه حقانی، ملا محمد یعقوب – فرزند ملا عمر، رهبر پیشین طالبان و یا هم ملا عبدالقیوم ذاکر و ملا شیرین – زندانیان پیشین گوانتانامو، یکی را به حیث جانشین ملا منصور تعیین کند.
منابع به رویتروز گفته اند که جلسه شورای رهبری طالبان روز دوشنبه نیز ادامه خواهد داشت و ممکن تعیین رهبر جدید آن گروه چند روز و یا حتی چند هفته طول بکشد.
در همین حال، نواز شریف، صدر اعظم پاکستان حمله طیاره بی پیلوت امریکا در ایالت بلوچستان را نقض حاکمیت کشورش خواند.
واشنگتن گفته است که در این حمله ملا اختر منصور، رهبر گروه طالبان را هدف قرار داده و او باما رسما کشته شدن او را اعلام کرده است.پیش از این، اما ریاست امنیت ملی افغانستان و مقام های ارشد آن کشور کشته شدن ملا منصور را در این حمله تایید کرده بودند.
از جانب دیگر، اسلام آباد می گوید که از ساحه حمله طیاره بی‌پیلوت امریکا در بلوچستان یک جلد پاسپورت پاکستانی به دست آمده که در آن ویزۀ ایران است.
اسم دارنده این پاسپورت «ولی محمد» می باشد اما عکس دارنده آن با عکس‌های که از ملا منصور نشر شده است، شباهت زیاد دارد. اما جانب ایران گفته است که چنین فردی با چنین هویت و گذرنامه ای به ایران سفر نکرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.