عبدالعلی محمدی برکنار شد

گزارشگر:چهارشنبه 28 دلو 1394 ۲۷ دلو ۱۳۹۴

mandegar-3ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که عبدالعلی محمدی مشاور حقوقی رییس جمهوری از پستش برکنار شده است.
وظیفه آقای محمدی پس از آغاز تحقیق در مورد پرونده شهرک هوشمند به تعلیق درآمده بود.
ظفر هاشمی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، دیروز در نشست خبری گفت که پس از تکمیل تحقیقات هیات دولتی در مورد شهرک هوشمند، رییس جمهوری آقای محمدی را از وظیفه‌اش برکنار کرد.
این هیأت از سوی رییس جمهوری موظف شده بود تا قضیه شهرک هوشمند و مطابقت آن را با قانون بررسی کند.
وزارت شهرسازی افغانستان به تاریخ ۱۳ عقرب قرارداد را برای ساخت شهرک هوشمند با خلیل الله فروزی از بدهکاران اصلی پرونده کابل بانک امضا کرد.
آقای فروزی در محفل افتتاح کار این شهرک حاضر شد و گفته شد که او یکی از سهامداران اصلی این شهرک است که قرار است با سرمایه دورانی ۹۰۰ میلیون دالر ساخته شود.
این در حالی است که آقای فروزی یک سال پیش به اساس حکم دادگاه به ده سال حبس محکوم شد.
عبدالعلی محمدی، مشاور حقوقی رییس جمهوری افغانستان در محفل افتتاح این شهرک گفت به اساس طرحی که به تایید کابینه و توشیح رییس جمهوری رسیده، پس از این به بدهکاران کابل بانک اجازه داده می‌شود تا با سرمایه گذاری در کشور، بدهکاری‌های شان را بپردازند.
اگرچه ریاست جمهوری یک روز پس از افتتاح این شهرک گفت که رییس جمهوری برای وضاحت در مورد چگونگی حضور و سهم‌گیری آقای فروزی در کار این شهرک، به آقای محمدی، احمد ضیا مسعود، نماینده رییس جمهوری در امور حکومتداری خوب و سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی صلاحیت داده اما چند روز بعد، پس از انتقادات شدید مردم از این اقدام دولت، رییس جمهوری قرارداد شهرک هوشمند را لغو کرد.
آقای محمدی پس از تعلیق وظیفه‌اش، در جلسه عمومی مجلس نماینده‌گان حاضر شد و گفت نزدیکان رییس جمهوری از او خواسته اند که استعفا بدهد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.