عبدالله عبدالله: مواد مخدر منبع مهم تمویل تروریسم است

چهار شنبه 7 میزان 1395/

mandegar-3رییس اجرایی افغانستان با هیأت‌هایی از جمهوری اسلامی ایران، فدراتیف روسیه و جمهوری تاجیکستان که در همایش پنج‌جانبه مبارزه علیه مواد مخدر در کابل اشتراک نموده بودند دیدار نمود.
بر بنیاد خبرنامۀ ریاست اجرایی، در این نشست عبدالله عبدالله از اشتراک هیأت‌های کشورهای فوق در همایش مبارزه علیه مواد مخدر در کابل قدردانی نمود و برگزاری موفقانه این همایش را برای آنان تبریک گفت.
رییس اجرایی در ادامه صحبت‌های خویش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان و منطقه را تهدید مشترک دانست و همکاری مشترک منطقه‌یی و بین المللی را برای مبارزه با این تهدید یگانه راه بیرون رفت از این معضله خواند. او در ادامه صحبت‌های خود تعهد حکومت افغانستان را در مبارزه با موادمخدر ابراز داشت و وعده سپرد که حکومت و مسوولین کشور آماده‌اند در سطوح مختلف برای مبارزه با کشت، تولید و قاچاق موادمخدر همکاری نمایند.
عبدالله عبدالله همچنان تاکید نمود که قاچاق موادمخدر یکی از منابع مهم تمویل تروریزم به شمار می‌رود و یکی از دلائل نا امنی در افغانستان و منطقه است. ولی اراده سیاسی قوی حکومت‌ها و اقدامات جدی می‌تواند به این پدیده شوم پایان بخشد.
سپس رووسای هیأت‌های اشتراک کننده صحبت کردند و با تشکر از حکومت و مردم افغانستان، از برگزاری همایش مبارزه با موادمخدر در کابل قدردانی نموده و آمادگی کامل کشورهای خویش را در مبارزه با موادمخدر اعلان کردند. آنان در صحبت‌های خویش تاکید نمودند که کشت، تولید و قاچاق مواد مخرد یک مشکل بزرگ ملی، منطقه‌یی و بین‌المللی است و همکاری مشترک و تبادله اطلاعات میان کشورهای منطقه یگانه راه موثر برای حل این مشکل می‌باشد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.