عبدالله عبدالله: پاکستـان بـه تعهـداتش عمـل کنـد

چهار شنبه 8 میزان 1394/

رئیس اجرایی دولت افغانستان ضمن هشدار نسبت به رویارویی جهان با تهدیدات انسانی خواستار اصلاحات سریع و موثر سازمان ملل برای مقابله با این چالش‌ها شد.
عبدالله عبدالله، طی سخنانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در این باره گفت: جهان و سازمان ملل هرگز با چنین تغییرات سریعی رو به رو نبوده mnandegar-3است؛ برای پاسخ دادن به چنین تغییرات ناگهانی توقعات بالا و درخواست‌های فوری وجود دارد.
عبدالله ادامه داد: این وظایف تاریخی در کنار رشد جمعیت، تغییر پذیری غیرقابل پیش‌بینی، ارتباط و دسترسی به ا طلاعات و دانش فناوری، مذاکرات مداوم چارچوب قانونی، مدیریت جدید و مهارت‌های رهبری می‌طلبد.
وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به ضرورت انجام اصلاحات در سازمان ملل عنوان کرد: در این مرحله این سازمان ملل و سایر سازمان‌های تخصصی و چندگانه هستند که باید برای ایجاد دستورالعمل‌ها و پیش‌زمینه‌های لازم برای تصمیم گیری آماده شوند.
ما برای رفع نیازهای زمان خود و ایجاد انعطاف و مدیریت سریع مشکلات موجود خواستار اصلاحات آتی هستیم.
رییس اجرایی دولت افغانستان سپس به مشکلات امنیتی کشورش پرداخت و به حملات ۴۸ ساعت گذشته از سوی صدها شبه‌نظامی در ولایت قندوز و اقدامات سازمان‌های تروریستی چون داعش در این کشور اشاره و عنوان کرد: وجود مأمن تروریست‌ها در پاکستان و حمایت این کشور از شبکه‌های تروریستی باعث بروز مشکلات بسیاری در افغانستان شده است. شبکه حقانی به عنوان یک تروریست شناخته شده و همانطور که ما پیشتر نیز خواسته‌ایم باید از بین برود.
عبدالله عبدالله ادامه داد: ما از دولت پاکستان می‌خواهیم تا به وعده خود در تحت فشار قرار دادن گروه‌های تروریستی شناخته شده عمل کند. ما همچنین از افراد با نفود در منطقه وشرکای بین‌المللی خود می‌خواهیم تا شرایط حساس فعلی را درک کرده و از سمت خود یا هر ابزار موثر دیگری برای حمایت از آرمان‌های ما در ایجاد روندی قابل اعتماد و پایدار برای مذاکره با طالبان و سایر گروه‌های مسلح اپوزیسیون استفاده کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.