عبدالله: فاتحه‌گیران ملاعمر بازداشت شوند وزارت داخله: اقدام می‌کنیم

۱۳ اسد ۱۳۹۴

چهار شنبه ۱۴ اسد ۱۳۹۴/

 

هارون مجیدی/
عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت افغانستان خواستار پیگیری آن عده مامورین دولتی شده است که در مراسم فاتحه ملا محمد عمر اشتراک کرده اند.
امنیت ملی افغانستان نیز گفته است نیروهای امنیتی از چنین محافلی جلوگیری می‌کنند.
پس از تایید خبر مرگ ملا محمدعمر رهبرطالبان، مراسم فاتحه‌گیری او در کابل برگزار شده بود.
عبدالحکیم مجاهد سرپرست شورای عالی صلح در این مراسم، از ملامحمد عمر، به عنوان «عالم» و «رهبر جهادی» یاد کرده و حتا گفته بود که او «برای رضای خداوند جهاد کرده mnandegar-3است.
سرپرست شورای صلح همچنان گفته بود: «ما دعا می‌کنیم که خداوند ملاعمر را مغفرت و جنت را نصیبش بگرداند، عملی را که انجام داده منحیث عالم و رهبر جهادی به‌خاطر رضای خداوند بوده است.»
او گفته بود که «جهاد و مبارزه ملاعمر یک بخش مهمی از تاریخ کشور را تشکیل می‎دهد.»
این درحالی‌ست که ملا محمد عمر، رهبر درگذشته گروه طالبان متهم است که جنایات بزرگی را مرتکب شده است و این گروه هزاران تن را به خاک و خون کشیده و آواره کرده است.
این گروه تنها در جریان یک دهه گذشته با راه‌اندازی حملات انتحاری در کشور بی گناهان زیادی از جمله کودکان و زنان را کشته اند.
نور الحق علومی، وزیر داخله افغانستان روز دو شنبه در جلسۀ شورای وزیران گفته است: «متاسفانه دیده شده است که حتی در کابل شماری از منسوبین دولت در این مراسم ها شرکت کرده اند.»
به گزارش دفتر رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، وزیر داخله افغانستان افزوده است: «در این مورد نباید بی تفاوت بمانیم. وضعیت ایجاب می کند با کسانی که در درون نظام به نفع دشمن تبلیغات می کنند باید با جدیت برخورد شود و آنان مورد پیگرد قرار بگیرند.»
بر اساس اعلامیه خبری دفتر ریاست اجرایی حکومت، عبدالله گفته است: « آن عده از مامورین دولتی که در مراسم ملاعمر شرکت کرده اند باید رسماً مورد بازپرس و پیگرد قرار بگیرند و گزارش اقدامات در این مورد باید به صورت واضح ارایه شود.»
در عین حال، نجیب‌الله دانش معاون سخنگوی وزارت داخله به ماندگار گفت که آنان بر اساس هدایت رهبران دولت آمادۀ هر گونه اقدام در این زمینه هستند.
آقای دانش افزود که بعد از به دست آوردن دستور در این زمینه بی‌درنگ اقدام خواهند کرد.
همچنین ریاست امنیت ملی افغانستان نیز یادبود و همدردی با ملا محمد عمر را «جفای بزرگ به ملت افغان و توهین بزرگ به خون هزاران شهید این ملت» عنوان کرده است.
سخنگوی امنیت ملی گفته است: «بنابراین، دولت جمهوری اسلامی افغانستان به تمامی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور دستور صادر کرده است که هرگونه تجمع جهت همدردی، همسویی و یادبود از ملا عمر و یاران‌اش هدف مشروع نظامی می‌باشد.»

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Shah Jahan

    شاید اشرف غنی با بر ضرورت شناس نامه پاکستانی گرفته باشد چون در آن زمان فکر میکرد پاکستان کشور راست و مسلمان واقعی دوست افغانستان است. معلوم شد پاکستان از نطفه شیطان بود حال نود نو فیصد مردم افغانستان خوب فهمیدن که پنجابی پاکستان و استخبارات یک کشورتروریستی بود همه جهان وی را میشناسداز نطفه شیطان هستندحال اشرف غنی و دیگر کسانیکه شناس نامه پاکستان را گرفته بودند فریب خورده بودند.بعدأ درک کردن که نظامی ها و استخبارات پنجابی از نطفه شیطان است .شما دقت کنید ملا محمد عمر کور را باین خوش خدمتی که به پنجابی کرده بود باز هم با شکنجه بیرحمانه دور از فامیل شان بطور ستم کش کشتند. مرده وی را دوسال یا زیاد تر پنهان کرد باز به نمایندکی از ملا عمر و حقانی هردو کشته شده توسط پنجابی های پاکستان ازطرف شخص مرده در کنفرانس صلح در اسلام آباد نماینده معرفی میکنداعلان در تلویزون و روز نامه های میکند به دستور ملا عمر و حقانی فلانی خان و فلانی خان نماینده در مورد گفتگو صلح بانمایندگان حکومت افغانستان تعین شد. تاکی دولت فریب این چوچه ها شیطان را میخورید کرزی خبیث را دوکان دار با یکصدو پنجاه مشاور همه لت های زیردرخت زردآلود خواب بودن معاش دالر و موتر زره بادی گارد ها سامانه کشف وفش همه بیکاره از خون غریب مملکت تغذیه میشدند فریب دوکاندار کویته را خوردند جهار صد هزار دالر نقدهم گرفت.حال مردم فهمیدن در شناس نامه پنجابی هاهمه افغان ها شاش میکنند گرچه حرف خوب نیست اما برای پاکستان شیطان نا مسلمان لازم است چنین گفته شود.حاجی صبور

  • Shah Jahan

    عامل همه این انفجارات برادر های کرزی خاین است هموطنان عزیز ما خوب بخاطر دارند. کرزی خاین به همکاری اجینت های پنجابی مانند کریم خرم وردکی داد رس پلید و مولوی کشاف اجینت دیرینه استخبارات پنجابی پاکستان فاروق وردک مشاور

    خصوصی کرزی نفر خاص جمعیت علما پاکستان مولوی فضل الرحمان پنجابی کثیف که دست های پلید ویرا در مقابل تلویزون وردک می بوسید. کرزی در روز های واپسین حیات نگین خود هزاران قاتلین ملت را که در زندان پلچرخی و شهر های دیگر و بگرام حبس بودن اکثری شان بلفعل در صحنه جنگ با نیرو ها غیور افغان دستگیر شده بودند حتی یک عده زیاد شان را نیرو های امریکاهی و قوای ناتو در حال نبرد دستگیر کرده بودند وامریکاهی موافق به رهاهی شان نبودند بار ها در تلویزن مصاحبه عدم رضایت خود را اعلان کردند این جانی ها نه تنها عامل کشتار نیرو های خارجی نیستند بلکه نیرو های افغان را در بمب گذاری به شهادت رساندن اما این کرزی لجوج پلید همراه با مشت خاینین وطن فروش پلید بیشرف بالای خون اولاد این وطن با پنجابی معامله کرد همه قاتلین را باهزاران جنایت مشهوداز حبس رها کردبعضی شان را کمک مالی هم کرد باز در مقابل اولادپاک این سر زمین و تخریب وطن مجددأداخل جنک شدند حتی چندین نفر شان بار دیگر درجنگ گرفتار شدند.امروز ضربه را مردم غریب و بیچاره از دست این خیانت این وطن فروشان میخورند.

    اگر دولت واقعآ می خواهد عدالت شود در چشم مردم خاک نمیزند باید کرزی را همرای با همین اشخاص که در رهاهی این جنایت کاران دست دارند محکمه علنی در پارک زرنگار حلقه آویز گردد تا پند به دیگران گردد و همچنان ارگ ریاست جمهوری وزارت دفاع ملی امنیت ملی وزارت داخله خصوصأ قوماندانی ها شهر ها دقیق ارزیابی مجدد گردد. غفلت قوماندانی شهر کابل است یک موتر لاری مملو چطور داخل شهر میشود جانانه خواب است کشور در حالت جنگ است ازین واسطه بازی قوم گراهی دور کنید یک شخص مسلکی صادق و فعال را با سابقه خوب تعین فرماید شما بیطرافانه قضاوت کنید شروع از حادثه قتل فرخنده شهید واقعه پارلمان مهمان خانه ملل متحد و ده ها واقعه خطر ناک دیگر در شهر رخ داده قوماندانی شهر ناکام بوده و یا برایش از بیرون دستور داده شده عمل نکرد . چرا یک عده اشخاص با سابقه خراب غیر قابل انکار هم اکنون در راس پوست های اساس پولیس شهر ها قرار دارند مانند شهر کابل. روی واسطه و پشتبانی و حمایه مرموزاستخبارات پاکستان نصب شدند.گمان اغلب وزیر داخله دقیق خبر دارد اما تواناهی تبدیل و بر طرفی ایشان را ندارد در حالیکه خوب میداند این قوماندان از کجا پشتبانی میشود اما بیچاره وزیر داخله عاجز است یک بار دیگر باید توجه و ارزیابی مجدد کند. اگر دست این اشخاص خاین جاسوس و شناخته را وزارت داخله نگیرد منتظر حملات شدید تر در کابل هموطنان ماباشند چرا در جابجای تروریست ها این اشخاص استخبارات منطقه نقش بالا دارند. نباید هم وطنان ما به گرفتاری چند مظنون به نام کسیه بری پودری و امثال چنین گرفتاری آنقدر ارزش ندارد از طریق تلویزون ها گاه بیگاه گمرا کننده پخش و نشر میشود خودرا نمایشی مانند قوماندان بسیار فعال بزرگ جلو میدهندنباید مردم و مقامات عالی رتبه دولت فریب این سخنان اغوا کنده رابخورند خصوصأ وزارت داخله در مقابل یک تروریست رابا موتر لاری مملو از مواد منفجره چندین تن جابجا میکند ضربه هزار چند سنگین به مردم و دولت به سویه جهانی میزند. حاجی صبور