عزیز: شبکۀ حقانی تنها در افغانستان فعالیت دارد

گزارشگر:چهار شنبه 11 سنبله 1394 ۱۰ سنبله ۱۳۹۴

mnandegar-3سرتاج عزیز، مشاور امنیتی نخست وزیر پاکستان اعلام کرده که شبکه تروریستی حقانی، در این کشور به شدت ضعیف شده؛ اما فعالیت‌هایی در داخل خاک افغانستان دارد.
او این مطلب را در پاسخ به هشدارهای تُند سوزان رایس، مشاور امنیتی امریکا مطرح کرده است.
حکومت افغانستان و امریکا اخیرن از پاکستان به دلیل اقدام نکردن برای سرکوب شبکه‌ی حقانی و دیگر گروهای تروریستی انتقاد کرده اند.
سوزان رایس که همین هفته به پاکستان سفر کرده بود، در دیدار با مقام های این کشور تاکید کرد که نگرانی افغانستان در مورد حضور ریشه های حقانی در پاکستان درست است.
سرتاج عزیز مشاور نواز شریف نخست وزیر پاکستان، برخلاف ادعاهای موجود گفته است که شبکه حقانی در افغانستان نسبت به پاکستان ظرفیت های زیادی در دست دارد.
او گفت: «زیرساخت‌های شبکۀ حقانی در وزیرستان شمالی از جمله کارخانه ی ساخت کارت هویت و دیگر ظرفیت های این شبکه مشمول ارتباطات شان مختل شده است، پس چیزی که در این جا باقی مانده بسیار محدودتر است تا ظرفیت‌هایی که این شبکه در افغانستان دارد. بنابراین ارزیابی فعالیت‌های که اعضای ا ین شبکه در آن دخیل هستند دشوار است که تا چه اندازه از این‌جا برنامه ریزی کرده اند و در افغانستان چه کردند. برداشت ما این‌است که ظرفیت آنها در افغانستان بسیار، بسیار بزرگ شاید ۸۰ تا ۹۰ درصد بزرگ‌تر از این‌جا باشد.»
تحلیلگران در امریکا به این باور اند که پاکستان برای به‌دست آوردن اهداف خود از بازی‌گران غیردولتی برضد هند استفاده کرده و از هراس‌افگنان افغانستان برای نفوذ بیشتر و به دست آوردن کنترل افغانستان، استفاده کرده است.
انتونی اج کوردسمن، تحلیل‌گر مسایل داخلی مرکز مطالعات استراتژیک جهانی امریکا گفت: «امریکا قطعاً سرکوب هراس‌افگنان را از سوی پاکستان ندیده است، حتی پس از انجام حمله وحشت‌ناک هراس‌افگنان بریک مکتب نظامی در این کشور.»
در این حال، حسین حقانی سفیر پیشین پاکستان در امریکا سخنان کوردسمن در مورد استفاده‌ی پاکستان از بازیگران غیر دولتی برای منافع‌ این کشور در منطقه را تایید کرده است.
ادعای سرتاج عزیز ازفعالیت وظرفیت‌های بیشترشبکه حقانی در افغانستان در مقایسه با پاکستان درحالی است که وزارت خارجۀ امریکا اخیراً عبدالعزیز حقانی یک عضو ارشد این شبکه و سراج الدین حقانی برادر او را در فهرست هراس افگنان جهان قرار داد.

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Lona Rose

    وحید مژده این اجینت مزدور پلید پنجابی ها بی شرمانه عاری از حقیقت در باره مارشال صاحب دوستم تبلیغ خصمانه به دستور استخبارت پنجابی در تلویزون بی بی سی این پلیدمصاحبه می نماید باید این پلید تحت پیگرد قانونی و باز پرس قرار گیرد چرا سخنان دور از حقیقت بنام نسل کشی چنین شخصیت ملی را به خاطر دفاع از وطن و ناموس مردم بدون تعبیض با پسران خود عملا داخل جنگ شد نوکران پنجابی را به حساب شان رسید. که در بین پدر اندر های پسران وحید مژده و قاضی وقاد بوده از همین سبب مانند سگ دیوانه در تلویزون ها علیه شخصیت ملی کشور مارشال صاحب تبلیغ عاری از حقیقت میکنند رویتان سیاه در هردو جهان . این پلید مژده را داکتراسپنتاه بالفعل هنگام راپور دهی به شورا گویته دستگیرش کرد اما کرزی خاین مانع بازپرسی و محکمه این جاسوس پلید شده . چون مارشال صاحب دوستم بابه اندر پسران مژده کثیف را جزا داده این پلید حال مارشال صاحب دوستم معاون اول ریاست جمهوری را متهم به نسل کشی این منافق جاسوس پلید پنجابی میکند.اگر مارشال صاحب در سمت شمال به موقع اقدام نمیکرد مشکلات زیاد ببار می آمداین کار همه مردم شریف خوب میدانند به همین سبب همه انسان شریف ووطن دوست از شهامت غیرت دلاوری تدابیر و پلان گذاری دقیق وی و ضربه کوبنده به پنجابی از شرق تا شمال کشور وکلای شریف پارلمان از نزدیک جریان را نظارت میکردند حقایق را گفتند بزرکترین افتخار وی است همه افغان های ووطن دوست بدون تعصب لسانی منطقوی و قومی شرافتمندانه از زحمت کشی وی قدر دانی کردند در زمان بسیار اندک به همکاری نیروهای امنیتی کشور و مردمی ساحات وسیع صعب العبور کشور را که از سال ها در تصرف مزدوران پنجابی بود پاک سازی کرد تحت سلطه دولت قرار گرفت باید این وحید مژده تحت باز پرس قرار کیرد. نسبت سخنان عاری از حقیقت خود را جواب دهد بجزا سنگین این گفتار خاینانه خود جواب ده باشد. به دستور بیگانه گان گرفتن چند کلدار این کثیف چنین شخصیت ملی کشور در اذهان مردم خدشه دار به نا حق میسازد . از محترم مارشال صاحب خواهشمندیم بریاست امنیت ملی اکیدأدستور دهید تا پلید مژده جاسوس شناخته شده پنجابی مربوط شورا کویته را تحت باز پرس جدی از زمان کرزی تاکنون تمام راپورهای وی را تحت بررسی قرار دهد. وبه جزا سنگین به صفت خاین ملی این اجینت شناخته شده را محکمه و جزا داده شود. حاجی صبور

  • Lona Rose

    سر تاج عزیز پلید بی حیا مشاور امنیت کثیف ستان بی هویت تاریخی اظهار میدارد ما آماده همکاری هستیم در مورد صلح این بی حیای این مرتبه شاید از طرف پدر کلان خود ملا محمد عمر کور کدام نمایند را به خاطر گفتگو صلح با افغانستان معرفی دارد. چتلستان دروغ را از اجداد خود به ارث گرفته اند چون پاکستان با شیطانت از نطفه شیطان تخم گذاری شده بامنافقت بد نیا آمده با پلیدی روانه جنهم میشود زیرا زاده نطفه شیطان هستند. حال سر تاج عزیز کدام اجینت دور اشرف غنی را وظیفه داده تا زمینه گفتگو را مهیا سازد اظهار میدارد این بار صادقانه همکاری میکنم کدم بی حیای دیکر اگر در افغانستان باد حرف ها و سخنان تو کثیف پنجابی را قبول کند اید با پاکستان عاجل قطع رابطه گردد یقین داشته صد چند نسبت با ما ضربه سیاسی و اقتصادی می خورد کسی در جهان نیست پوقانه و اموال تقلبی وی را بخردکوشش میکند در آسیا میانه راه پیدا کند دیگر راه ندارد بایک همسایهرابطه دوستانه ندارد. ملیون مرتبه قران بخورد دوست افغانستان نمیشودمزدورانش که دور اشرف غنی نشسته اند کمی خجالت بکشند یک فیصد شاید خون افغان در وجودش باشد نباید بیش ازین پستی و علامی پنجابی ها را بکنند چتلستان دشمن دین و خاک و ترقی ون عزیز ماست ارگ نشینان اشرف غنی دقت کند بیشتر فریب نخورد. در گذشته خورد ظابط پنجابی بدون اطلاع قبلی در میدان هواهی کابل می آمد غنی در ارگ اتن میکرد در تلویزون پف میکرد من صلح می آورم نباید این قدر خوش باور و ساده لوح در باره چتلستان باشیم کرزی بدبخت را فریب دادند دوکاندار پنجابی از کویته آمد در ارگ با الیکوپتر کش وفش تشریفات خاص چهار صد هزار دالر را نقد گرفت این اجینت پنجابی به کار خود رفت. گپ بزرگان درباره کرزی خان صدق میکند تا که در جهان احمق است مفلس در نمی ماند اشرف غنی یک مرتبه فریب خوردی گپ مردم را گوش کن قطعا حرف با چتلستا نزن و سخنان اجینت پنجابی دورت را حلقه کرده گوش نکن کوشش نما بیشتر بی عزت نشوی دفتر را پاک سازی کن اجینت ها به هر طریق ممکن پاک ساز در گودال غرق میسازید .حاجی صبور