عطا محمد نور در دیدار با معصوم ستانکزی: اگر وقت به شمال می‌آمدی، اوضاع خراب نمی‌شد!

شنبه 18 میزان 1394/

عطامحمد نور، والى بلخ، در دیدار با معصوم ستانکزى، سرپرست وزارت دفاع ملی، از او به خاطر سفر نابهنگامش به شمال، تلویحاً انتقاد کرده است.
براساس خبرنامۀ ولایت بلخ، در این دیدار، والى بلخ اوضاع ولایات شمال به ویژه ولایات کندز، بدخشان، سرپل و فاریاب را توضیح داده، نگرانى‌اش را از بابت خرابى اوضاع در این ولایات با سرپرست وزارت دفاع ملى ابراز کرده و بر توجه لازم و همه‌جانبه به بهبود اوضاع این ولایات، تاکید نموده است.
mnandegar-3او گفته است که اگر سفر آقاى ستانکزى قبلاً صورت می‌گرفت، ممکن مشکلات امنیتى این ولایات بیشتر نمی‌شد.
آقاى نور در حالی‌که جنایات انجام شده توسط طالبان در کندز را هولناک خواند، بر توجه بیشتر حکومت و نهادهاى امنیتى براى تغییر اوضاع کندز و سایر ولایات شمال اشاره کرد.
رییس عمومى شوراى اجرایى جمعیت اسلامى، در حالی‌که از توانایى نیروهاى امنیتى اظهار امیدوارى نمود بر تجهیز و رهبرى سالم آنها اشاره کرد.
سرپرست وزارت دفاع ملى، با اظهار خرسندى از دیدار با والى بلخ، دیدگاه‌ها و نظریات آقاى نور را در مورد اوضاع شمال دقیق و ارزنده توصیف کرده، از تدابیر و آماده‌گى‌هاى حکومت براى تصفیۀ ولایت کندز و بهبود اوضاع سایر ولایات شمال خبر داده، اذعان داشت که نیروهاى امنیتى پاسخ جنایات طالبان را خواهد داد و براى آرامش مردم بیشتر از پیش تلاش خواهند کرد.
این نخستین دیدار آقای معصوم ستانکزی با عطا محمد نور والی بلخ پس از شهادت استاد ربانی است.
عطا محمد نور، معصوم ستانکزی را متهم به همدستی در قتل استاد ربانی می‌دانست.
او باری خواستار «اعدام» معصوم ستانکزی شد.
هنگامی‌که دولت معصوم ستانکزی را برای سمت وزارت دفاع معرفی کرد، عطا محمد نور با شدیدترین کلمات این اقدام را نکوهش کرد.
معصوم استانکزی از مجلس نماینده گان رای نیاورد و اکنون به فرمان رییس جمهور سرپرست وزارت دفاع است.

اشتراک گذاري با دوستان :