عمـلیات هدفمنـد امنیت ملـی در فـراه

گزارشگر:یک شنبه 6 جوزا 1397 ۵ جوزا ۱۳۹۷

ریاست عمومی امنیت ملی کشور می‌گوید که نیروهای قطعات خاص این ریاست، عملیات ویژه و هدفمندی را بالای یک قرارگاه گروه طالبان در ولسوالی فراه‌ رود ولایت فراه که در آن صدها طالب تجمع کرده بودند، راه اندازی کردند.
mandegar-3در خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی آمده که این عملیات زمانی راه اندازی شد که طالبان قصد انجام حمله گروهی بالای پاسگاه‌های امنیتی در فراه را داشتند.
در خبرنامه آمده است که صدها تروریست طالب به رهبری شماری از فرماندهان ارشدشان برای سازماندهی حملات گروهی بالای پاسگاه‌های امنیتی در شاهراه عمومی فراه- فراه رود در یک قرارگاه‌شان تجمع کرده بودند.
خبرنامه افزوده:» گروه تروریستی طالبان به سردگی ملا عبدالباری ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی خاک سفید ولایت فراه، ملا عبدالاحد و حاجی عبدالروف قوماندان صد نفری گروه تروریستی طالبان در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه پلان داشتند تا با بسیج نمودن افراد تحت امرشان در لیل ۰۲/ ۰۳/ ۱۳۹۷ بالای پوسته‌های امنیتی شاهراه عمومی فراه- فراه رود حملات تهاجمی را سازماندهی و اجرا کنند.»
براساس معلومات منبع، در عملیات نیروهای قطعات خاص امنیت ملی بالای این قرارگاه طالبان، ۱۵ طالب به شمول یکی از فرماندهان آنان به نام لونگ کشته و شماری دیگر آنان زخمی شدند.
در خبرنامه آمده است که در این عملیات همچنان یک دیپوی سلاح و مهمات طالبان، یک زندان، یک محکمه و شش تُن مواد انفجاری دشمن نیز نابود شده است.
ریاست عمومی امنیت ملی کشور همچنان گفته است که در این عملیات، ۵ فیر مرمی راکت انداز «آر پی جی»، ۶ فیر مرمی توپ ۸۲ ملی‌متری، ۲ فیر مرمی میزائیل، ۵ حلقه ماین ضد پرسونل، ۳ قبضه بم دستی، ۱۳ فیر مرمی بم افگن، ۲ عراده موتر، ۱ عراده موترسایکل، ۳ پایه مخابره آیکم نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.