عملیات گسترده برای رهایی ۳۰ گروگان- تلفات سنگین بر رباینده‎‏گان وارد شده است

/

مقام‌های ولایت زابل از شروع عملیات نظامی کماندوهای ویژه برای آزادسازی ۳۰ گروگان از چنگ ربایندگان خبر داده اند. در این عملیات ده‌ها شورشی کشته شده اند.
عملیات آزاد سازی گروگان‌ها حوالی ساعت دو شب سه شنبه در ولسوالی خاک افغان ولایت زابل آغاز شد. در این عملیات کوماندوهای ارتش شرکت دارند و فرماندهی آن را جنرال عبدالرازق قوماندان امنیه ولایت قندهار به عهده دارد.
mnandegar-3عطا جان بیان، مسوول شورای ولایتی زابل گفت که تا حالا در این عملیات حدود ۶۰ تن از شورشیان کشته و زخمی شده اند، اما هنوز مشخص نیست که کشته شده‌ها مربوط به طالبان و یا گروه موسوم به داعش است. به گفته او، کماندوها در جنگ سختی با شورشیان قرار دارند، اما تا حالا تلفات نداده اند.
این ۳۰ مسافر از قوم هزاره حدود ده روز قبل زمانی که از هرات عازم کابل بودند، در مسیر راه از سوی افراد مسلح ربوده شدند. افراد مسلح از میان مسافران دو بس، افراد مربوط به قوم هزاره را با خود بردند و بقیه مسافران را رها کردند.
در جریان یک هفته گذشته متنفدان محلی تلاش کردند از طریق مذاکره این مسافران را آزاد کنند، اما این تلاش‌ها نتیجه نداد. از سوی دیگر هنوز انگیزه این آدم ربایی مشخص نشده است.
باشنده‌گان ولایت زابل از راه اندازی این عملیات برای آزادی مسافران استقبال کرده اما در عین زمان ابراز نگرانی کرده اند که به مردم ملکی آسیب نرسد.
عبدالخالق ایوبی، ولسوال شاه جوی به دویچه وله گفت که برنامه منظم راه اندازی شده است تا به مردم ملکی آسیب نرسد. به گفته او تلاش می‌شود این عملیات در جاهایی انجام شود که مخالفان مسلح دولت حضور دارند.
ایوبی گفت که این عملیات تا زمانی ادامه می‌یابد که مسافران آزاد گردند و این مناطق از وجود مخالفان مسلح پاک گردند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.