غنـــــــی: وحدت مذهبی ما مورد حمله قرار گرفته است

سه شنبه 4 میزان 1396/

رییس حکومت وحدت ملی در آستانۀ فرارسیدن دهم عاشورا با شماری از علمای اهل تسنن و تشیع دیدار کرده است.
در این دیدار آقای غنی گفته که باید از سجایای حضرت حسین(رض) یادبود به عمل آید و از مقامش تجلیل شود و رفتار آن حضرت به درستی درک گردد. mandegar-3رییس جمهور گفت که پیام قربانی حضرت حسین(رض) و یاران با وفایش که برای ما به میراث مانده است، باید به دیگران انتقال دهیم.
بر بنیاد خبرنامۀ ارگ، رییس حکومت وحدت ملی علاوه کرد که وحدت مذهبی مردم افغانستان امروز از سوی دشمنان بی‌رحم که به هیچ ارزش و عملی پابند نیستند، مورد حمله قرار گرفته است. وی با تأکید گفت: دشمنان اسلام باید بدانند که وحدت مردم ما را خدشه‌دار و مانع فعالیت‌های مذهبی ما شده نمی‌توانند.
آقای غنی خاطرنشان کرد، ارادۀ جدی برای تجلیل از عاشورا از سوی علمای جعفری و حنفی وجود دارد. وی گفت که کمیسیون مشترک امنیتی در این خصوص ایجاد شده و تدابیر جدی برای تجلیل از مراسم عاشورا به گونۀ سراسری اتخاذ گردیده است.
وی نقش علمای دین را در امر بهتر تجلیل شدن مراسم عاشورا مهم خوانده گفت که با نظارت علما از مراسم عزاداری عاشورا، این مراسم به گونۀ بهتر آن تجلیل خواهد شد و مانع نفوذ دشمن در ماحول این مراسم میگردد.
آقای غنی مراسم عاشورا را فرصتی دانست تا مردم افغانستان در کنار هم وحدت و همسبتگی همیشگی شانرا به جهانیان به اثبات رسانند که آنرا در تحکیم روحیۀ ملی و مذهبی مهم دانست.
غنی از علمای تسنن و تشیع خواست تا نشست‌های مشترک هماهنگی را با مردم زمینه سازی کنند تا پیام صلح، همدلی و همسبتگی به مردم انتقال یابد.
محمداشرف غنی با اشاره به اینکه دانشکده علوم قرآنی ایجاد خواهد شد گفت، اکثر مردم ما از تاریخ اسلام آگاهی لازم را ندارند، ما عقیده قوی داریم و دانش ضعیف و باید پیام بزرگ تمدن اسلام را به دیگران منتقل کنیم.
در این حال، مولوی قیام الدین کشاف رییس شورای علما گفته دشمنان افغانستان که به هیچ دین، مساجد، تکایا و اماکن مقدس و عزاداران ارزش قایل نیستند، در هرکجا دست به اعمال فتنه انگیز و وحشیانه می زنند.
وی افزود که افغانستان در وحدت مذاهب در جهان یک نمونه است، زیرا نه تنها میان شیعه و سنی فرق نیست، بلکه ما به مثابۀ ملت واحد در تمام ابعاد زندگی دست در دست هم داده همدیگر را حمایت نموده ایم و در غم و شادی باهم شریک هستیم.
مولوی قیام الدین کشاف خاطرنشان کرد که دشمنان افغانستان در جریان تاریخ هرنوع ظلم را انجام دادند، اما موفق نشدند و این وحشت شان در تاریخ جهان به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.