غنــی: فُرمول جنگ را یافته‎‏ایم

۳۰ جدی ۱۳۹۶

رییس حکومت وحدت ملی هنگام دیدار از قول اردوی عملیات‌های ویژه گفت که سیاست‌های خورد و کوچک در نیروهای امنیتی افغانستان جای ندارد.
آقای غنی، گفت که ما امروز به اینجا آمده‌ایم تا ضمن اتحاف دعا به روح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و ابراز تسلیت به شما، به خاطر mandegar-3موفقیت های تان تبریک بگویم.
وی افزود: تبریک بخاطری می‌گویم که پلان‌های تان به سرعت در حال عملی شدن است و از دستورالعمل جدید برای استفادۀ سالم و معیاری از نیروهای کماندو تشکر می‌کنم.
رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که از نیروهای کماندو استفادۀ درست شود، گفت که با توجه به تغییر جنگ که ضرورت به عملیات‌های برق آسا و سریع دارد، کماندوها قوه‌یی است که سرعت عمل بیشتر دارا می‌باشد.
محمد اشرف غنی گفت که فورمول تغییر جنگ را وزارت دفاع ملی پیدا کرده و امسال تلفات نیروهای ما کاهش یافته است و باید رقم این تلفات در آینده نیز پایین باشد.
وی افزود که سال ۱۳۹۷ باید سال ابتکار عمل برای حاکمیت سراسری در کشور باشد و ولسوالی های که به مرکز دوامدار دشمن مبدل شده اند، باید هدف قرار گیرند و دشمن نباید فرصت برای ایجاد پایگاه دایمی داشته باشد.
او از توجه نیروهای کماندو روی پروژه های زیربنایی کشور تشکر کرده، گفت که موقعیت افغانستان باید به سرمایۀ بزرگ مبدل گردد و پروژه های مهم مانند تاپی، خط آهن مزار- هرات و بندهای آب که تحت کار می باشند، از پروژه های حیاتی اند.
متعاقباً رییس حکومت وحدت ملی در مراسمی که در آن شماری از سربازان قول اردوی عملیات‌های خاص حضور داشتند، اشتراک کرد.
در این مراسم، ابتدا طارق‌شاه بهرامی وزیر وزارت دفاع ملی صحبت کرد و از توجه و حمایت‌های رییس جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح تشکر نموده، گفت که پلان‌های دشمن را نقش برآب کرده و مسیر جنگ را تغییر داده ایم. وی افزود که در این جنگ، کماندوها نقش اساسی را ایفا می کنند و تمام نیروهای امنیتی و دفاعی، متعهد به دفاع از تمامیت ارضی کشور اند.
رییس حکومت وحدت ملی در این مراسم گفت: از اینکه در هیچ میدان نبرد، عقب نشینی نکرده و دشمن را همواره زبون ساخته و پلان های تانرا عملی کرده اید، تشکر می‌کنم.
وی افزود که دلیل اعلام استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، در کنار دیپلوماسی فعال حکومت افغانستان، شجاعت قطعات عملیات های خاص و سایر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اند و از برکت پیروزی شما، افغانستان در بهترین وضعیت قرار دارد.
او بااشاره بر اینکه با شهادت هر منسوب نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، ما یک بازوی خود را از دست می دهیم، گفت: هدایت من این است که به خانواده های شهدا توجه ویژه صورت گیرد.
وی از عملیات‌های قطعات خاص به خصوص در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار و ولایت کندز تشکر کرده، گفت که تمام ترتیبات لازم بخاطر تقویت بیشتر نیروهای قول اردوی قطعات خاص گرفته می شود و در چند هفته دیگر ترتیبات خاص برای تقویت نیروهای هوایی نیز گرفته خواهد شد.
رییس حکومت با تاکید بر این‌که از نام کماندوها، لرزه به دشمن می‌آید، گفت که همه ما بر اساس قانون اساسی افغانستان رفتار می کنیم. قوای امنیتی و دفاعی ما متعهد به وحدت ملی، ممثل وحدت ملی و وسیلۀ تطبیق قانون است و سیاست های خرد و کوچک در قوای امنیتی و دفاعی ما، جا ندارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.