غنی در بادغیس: آنچه نظام آموزشی و تحصیلی تربیه می‎کند، به درد نمی‎خورد

گزارشگر:دوشنبه 20 قوس 1396 ۱۹ قوس ۱۳۹۶

محمداشرف غنی رییس حکومت وحدت ملی بار دیگر تاکید کرده است که حکومت برای مهار آب‌های کشور برنامه‌های اساسی را روی دست گرفته است.
آقای غنی دیروز یکشنبه در جمعی از باشندگان این ولایت گفت که سالانه میلیاردها متر مکعب آب افغانستان به بیرون از کشور سرازیر می‌‌شود.
mandegar-3وی تصریح نمود:» هم اکنون حدود ۲۶ میلیارد مترمکعب آب‌ سالانه به طور بی صاحب به بیرون سرازیر می شود که این مساله به هیچ وجه قابل قبول حکومت نیست».
محمداشرف غنی خاطر نشان ساخت که حکومت عزم و اراده قاطع برای مدیریت و اداره آب‌های کشور داشته و تلاش می‌کند که برای مدیریت موثر آن برنامه‌های مهمی را روی دست بگیرد.
آقای غنی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت معارف و تحصیلات عالی کشور اشاره کرد و گفت که وضعیت معارف و تحصیلات عالی برای مردم افغانستان قابل قبول نمی‌باشد.
وی بیان داشت:» اوضاع معارف و تحصیلات عالی قابل قبول نیست، چیزهایی که این‌ها تربیه می کنند مورد نیاز مردم نیست و چیز‌هایی که مردم ضرورت دارند در این نهاد‌ها تربیه نمی‌شوند لذا در این دونهاد اصلاحات اساسی به میان خواهد آمد».
محمداشرف غنی افزود:» پس از این در تمام ولسوالی‌های کشور یک مرکز تخنیکی و مسلکی مبتنی بر ضرورت‌های اساسی مردمان همان نقطه ایجاد می شود تا فرزندان مردم طبق ضرورت جامعه تعلیم داده شوند».
آقای غنی به وضعیت امنیتی ولایت بادغیس اشاره کرد و گفت که تنها حفظ وضعیت موجود امنیتی در این ولایت کافی نیست، هم اکنون بسیاری از راه‌های مواصلاتی در بسیاری از ولسوالی ها مسدود است و باید برنامه حفظ وضعیت موجود در این ولایت در سال آینده به برنامه پیشروی تبدیل شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.