فرد مهاجم به عبدالرازق با آن سوی مرز ارتباط تلفنی داشت

گزارشگر:سه شنبه 1 عقرب 1397 ۳۰ میزان ۱۳۹۷

رییس امنیت‌ ملی می‌گوید فردی که به سوی جنرال رازق فرمانده پولیس قندهار شلیک کرد، پیش از حمله با افرادی در آن «سوی مرز» گفت‌وگوی تلفنی داشته است.
معصوم استانکزی رییس امنیت ملی افغانستان که به قندهار رفته، دیروز در یک کنفرانس خبری در رابطه با کشته شدن جنرال رازق فرمانده پیشین پولیس قندهار صحبت کرد.
mandegar-3استانکزی گفته است مهاجمی که جنرال رازق را هدف قرار داد، با شناس‌نامه و نام جعلی، محافظ والی قندهار شده بود. او هم‌چنین افزود که «این مرد ۵ دقیقه پیش از حمله، با افرادی در آن سوی مرز گفت‌وگوی تلفنی داشته است».
رییس امنیت ملی افغانستان هم‌چنین از بازداشت ۱۵ تن در رابطه با کشته‌شدن فرمانده پیشین پولیس قندهار خبر داده است.
فرمانده جدید پولیس قندهار
تادین‌خان برادر جنرال رازق فرمانده پیشین پولیس قندهار ظهر دیروز به صورت رسمی کارش را به عنوان فرمانده جدید پولیس در این ولایت آغاز کرد.
تادین‌خان پس از آن به عنوان فرماندهی پولیس قندهار منصوب شد که برادرش جنرال رازق، هفته گذشته در داخل ساختمان ولایت قندهار هدف تیراندازی قرار گرفت و جان باخت. جنرال رازق یکی از فرماندهان قدرت‌مند در جنوب افغانستان بود.
رد شایعه
داکتر عبدالله رییس اجرایی افغانستان شایعات منتشر شده در مورد کشته‌ شدن جنرال رازق فرمانده پولیس قندهار توسط نیروهای حمایت قاطع را رد کرد و پخش این شایعه را کار دشمنان افغانستان دانست.
جنرال رازق فرمانده پولیس قندهار هفته گذشته هدف تیراندازی یکی از محافظان والی قندهار قرار گرفت و کشته شد. طالبان مسوولیت این حمله را برعهد گرفتند اما در چند روز گذشته شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر کشته‌شدن او توسط نیروهای حمایت قاطع دست به دست می‌شود.
رییس اجرایی حکومت وحدت اما دیروز در جلسۀ شورای وزیران به این شایعات واکنش نشان داد و گفت که «یک توطیه، ترور جنرال رازق بود اما توطیه دوم این است که ما را به جان هم بیندازد».
داکتر عبدالله افزود که پخش این شایعه که جنرال رازق توسط نیروهای حمایت قاطع کشته شده است، آب به آسیاب دشمن ریختن است. او گفت: «دشمنان افغانستان آنجاست که به طالب پناهگاه می‌دهد و حمایت می‌کند».
به گفتۀ رییس اجرایی افغانستان، پخش این شایعه با هدف برهم‌زدن «صف واحد» مردم افغانستان و حامیان بین‌المللی این کشور انجام شده و افرادی به دنبال برهم زدن این صف واحد هستند.
یک روز پیش از انتخابات پارلمانی در افغانستان، جنرال رازق در داخل ساختمان ولایت قندهار پس از یک نشست امنیتی هدف تیراندازی یکی از محافظان والی قندهار قرار گرفت. طالبان مسوولیت این حمله بر عهده گرفتند و گفتند که فرد مهاجم یکی از افراد نفوذی آنان بوده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.