فرمانده حزب اسلامی، ۲۲ جمعیتی را در چاه‌آب تخار کشت

یک شنبه 18 سرطان 1396/

mandegar-3خبرها از تخار حاکی از درگیری شدید نیروهای حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار با افراد حزب جمعیت است.
مسؤولان محلی می‌گویند، یکی از فرماندهان حزب اسلامی در این درگیری‌ها، ۲۲ تن از اعضای جمعیت را تیرباران کرده است؛ بیشتر این افراد هنگام ادای نماز کشته شده‌اند.
افضل شامل، نماینده مردم در مجلس سنا به سلام‌وطندار می‌گوید، درگیری پس از آن آغاز شده که افراد حزب اسلامی هنگام قاچاق مواد مخدر با ممانعت افراد حزب جمعیت روبه‌رو شده‌اند.
به گفتۀ او، پس از درگیری چند روزه، آمر بشیر قانت، یکی از فرماندهان حزب اسلامی بیشتر افراد حزب جمعیت را هنگام ادای نماز کشته است. آقای شامل می‌افزاید، افراد آمر بشیر، حتا بر کودکان و زنان رحم نکرده و آنان را لت‌وکوب کرده‌اند.
فقیرمحمد جوزجانی، فرمانده پولیس تخار می‌گوید که درگیری‌ها در منطقۀ چاه‌آب روز گذشته پایان یافته، اما تاکنون روشن نیست که دو طرف مربوط کدام جریان یا حزب بوده‌اند.
فرمانده پولیس تخار می‌گوید، هیأتی برای بررسی وضعیت به منطقه عازم شده‌اند.
سنت‌الله تیمور، سخنگوی والی این ولایت نیز به سلام‌وطندار می‌گوید، طرف‌های درگیر پیشینۀ حزب اسلامی و جمعیت اسلامی را دارند و «این درگیری ریشه در تنش‌های حزبی دارد.»
در کنار این، باشنده‌گان ولسوالی چاه‌آب و حوزۀ سمتی می‌گویند، افراد وابسته به آمر بشیر قانت، از دو روز به این‌سو هرازگاهی این مناطق را بررسی کرده و مردم را به شمول زنان و کودکان لت‌وکوب می‌کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.