فرمانده حمایت قاطع: وضعیت امنیتی جنوب نگران کننده است

شنبه 8 جوزا 1395/

mandegar-3فرمانده نیروهای حمایت قاطع در افغانستان وضعیت امنیتی را در جنوب کشور به شدت نگران کننده توصیف می کند.
او تاکید می‌کند که وضعیت امنیتی در ولایاتی چون قندهار و ارزگان به شدت شکننده است و هیچ تحول منفی در این مناطق دور از انتظار نیست.
چارلز کلیفلند سخنگوی این نهاد می‌گوید که این به معنای این نیست که ما طالبان را قوی جلوه دهیم؛ اما بدون تردید این گروه خطرناک است.
کلیفلند می‌گوید: «ما به این ایمان داریم که نیروهای امنیتی افغانستان قدرت و توانایی لازم را برای دفع حملات طالبان دارند اما مناطقی که ما از امنیت آن نگران هستیم مانند منطقه شاه ولی کوت در شمال قندهار و مسیر ترینکوت تا ولسوالی‌های اطراف ارزگان، است. این هُشدارها را نباید دست کم گرفت».
پیش از این هم نمایندهگان ارزگان از محاصره شدید مناطقی از این ولایت به دست طالبان هشدار داده بودند.
در نشست مشترکی که در کمیسیون دفاعی مجلس نمایندهگان با مقام‌های ارتش ملی به عمل آمده بود؛ این موضوع از سوی این کمیسیون به مقامات امنیتی تذکر داده شد.
سخنگوی نیروهای حمایت قاطع در ادامه تاکید کرد که آنها نیروهای امنیتی افغانستان را حمایت خواهند کرد و جنگ با طالبان در رأس برنامه‌های آنها قرار دارد؛ اما وی امیدوار است که رهبر جدید طالبان راه صلح را انتخاب کند.
فرماندهی حمایت نیروهای قاطع می‌گوید که این نهاد بررسی سه ماهه‌یی را از وضعیت امنیتی افغانستان آغاز کرده است و پس از تکمیل آن، این گزارش به اوباما ارسال خواهد شد تا با توجه به وضعیت موجود، بازنگری‌هایی در این راستا اتخاذ گردد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.