فرمانده سابق فرماندهی مرکزی امریکا: چرا امریکا عرصه را برای دشمن مهیا کند؟

11 جوزا 1393/

mnandegar-3رییس سابق فرماندهی مرکزی امریکا با انتقاد از برنامه‌های رییس جمهوری امریکا درباره باقی ماندن نزدیک به ۱۰ هزار سرباز این کشور در افغانستان در پایان ۲۰۱۴ و خروج کامل آن‌ها در پایان ۲۰۱۶، گفت: این برنامه تنها باعث قوت گرفتن مجدد طالبان در افغانستان می‌شود.
به گزارش خبرگزاری رویترز، جیمز ماتیس، فرمانده سابق فرماندهی مرکزی امریکا گفت: اعلام خبر کاهش سربازان امریکایی و تعیین تاریخ برای خروج سربازان از افغانستان پیامی واضح به متحدان ایالات متحده است مبنی بر اینکه واشنگتن به صورت کامل به تعهداتش در مقابله با طالبان عمل نکرده است. چرا امریکا باید عرصه را برای دشمن مهیا کند؟
وی افزود: ما می‌خواهیم امید دشمن را برای دستیابی به پیروزی از طریق خشونت از میان ببریم. اما هم اکنون با برنامه زمان‌بندی خروج نیروها از افغانستان امید پیروزی به دشمن داده‌ایم.
این نخستین باری نیست که جنرال ماتیس در مقابل ایده اعلام علنی برنامه خروج سربازان امریکایی از افغانستان می‌ایستد و مخالفت خود را اعلام می‌کند.
درجولای ۲۰۱۳ نیز وی در نشست امنیتی Aspen گفت که هیچ‌گاه به دشمنان نگویید که می‌خواهید چه کاری را انجام دهید.
پس از پایان عملیات گسترده نظامی امریکا در پایان ۲۰۱۴ در افغانستان، حضور امریکا در افغانستان تنها به چند پایگاه اصلی خلاصه خواهد شد که از جمله آن پایگاه‌ها می‌توان به پایگاه هوایی بگرام اشاره کرد که در قندهار قرار دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :