فرمانده عمومی نیروهای خارجی: فشارها بر پاکستان بیشتر شده است

شنبه 11 عقرب 1396/

ژنرال جان نیکولسن فرمانده عمومی نیروهای خارجی در افغانستان می‌گوید، واشنگتن فشارها را بالای پاکستان در رابطه با مخفی‌گاه‌های گروه‌های تروریستی در خاک آن کشور بیشتر ساخته‌ است.
mandegar-3ژنرال نیکولسن این گفته‌ها را روز پنج‌شنبه در جریان دیدار از پروسۀ آموزش قطعه خاص ۳۳۳ پولیس ولسوالی محمد آغه لوگر بیان داشت.
فرمانده عمومی نیروهای خارجی گفت، واشنگتن فشارها بر اسلام آباد را ادامه خواهد داد و افزود، در این مورد بین مقامات ارشد امریکا و پاکستان گفت‌وگوهای جریان دارد.
او جزییات بیشتر در مورد این گفت‌وگوها و نحوه آن ارایه نکرد و تأکید کرد که رییس‌جمهور ترامپ در بحث‌های خصوصی‌اش در این مورد خیلی جدی است و مخفی‌گاه‌های تروریست‌ها در خاک پاکستان از اولویت‌های امریکا است و آن ‌را با جدیت تعقیب می‌کنند.
او می‌گوید: «در مورد اقداماتی که ما در نظر داریم نمی‌خواهم چیزی بگویم، ولی مطمین باشید که حکومت امریکا بر پاکستان فشار می‌آورد. امیدواریم پاکستان در برابر تروریستان با ما همکاری کند. این تروریستان برای پاکستان هم خوب نیستند ولی اگر پاکستانی‌ها این کار را نکنند ما به فشارهای خود ادامه خواهیم داد.»
نیکلسن در رابطه با حملات هوایی سه‌روز پی در پی در شمال هلمند و منطقه جنوبی بهرام‌چه هلمند گفت، در این حملات مراکز تولید مواد مخدر مربوط به طالبان هدف قرار گرفتند.
او تایید کرد که حملات هوایی بر مخالفان سه چند بیشتر شده‌است و گفت این حملات بخش از استراتژی جدید اند و بعد از مشوره با حکومت افغانستان صورت می‌گیرند.
فرمانده عمومی نیروهای خارجی در افغانستان تاکید کرد که حملات بر منابع تمویل کنندۀ طالبان پس از این هم ادامه خواهد یافت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.