فرمانده پولیس قندهار به نیروهای امنیتی: طالبان را در خاک پاکستان بزنید

دو شنبه 1 جدی 1393/

mnandegar-3فرمانده پولیس قندهار گفته به نیروهای زیر فرمانش دستور داده که شورشیان طالبان را در آن سوی مرز و در داخل خاک پاکستان هدف قرار دهند.
جنرال عبدالرازق که به مخالفت سرسختانه با طالبان شهرت دارد، پس از بازگشت از منطقه مرزی ‹شورآبک› در دوصد کیلومتری جنوب شرق شهر قندهار گفته که چند پناهگاه شورشیان را در آن سوی مرز از بین برده است.
آقای رازق افزود: «دشمن در صد متری پاسگاه‌های پولیس مرزی پاکستان جا گرفته و به نیروهای افغان حمله می‌کنند که این یک ثبوت آشکار است.»
فرمانده پولیس قندهار گفت: «هدف ما هم همین بود که عملیات متقابل انجام دهیم و محلاتی را که از آن‌جا به پاسگاه‌های مرزی و گشت ما حمله می‌شد، هدف قرار دهیم. با آن که از خط صفری دیورند سیصد متر فاصله داشت، ما از سلاح سنگین استفاده کردیم. به سربازانم دستور دادم که هر محلی را که از آن به ما حمله می‌شود، هدف قرار بدهند.»
آقای رازق از وزارت امور داخله خواست تا از راه‌های دیپلماتیک از پاکستان بخواهد مانع تکرار حملات طالبان از داخل پاکستان به خاک افغانستان شود.
او گفت: «خواست ما از وزارت داخله این است که از طریق وزارت خارجه با پاکستان در تماس شود تا این عمل تکرار نشود و اگر تکرار شود، دستور ما به نیروهای مان این است که از هر جایی که به آنها شلیک می‌شود، در مقابل آن جا را هدف قرار دهند، اگر در پاکستان باشد یا افغانستان.»
جنرال عبدالرازق که چند بار از حملات طالبان جان سالم به در برده، چندی قبل به نیروهایش دستور داده بود تا طالبان را قبل از بازداشت، در میدان جنگ از بین ببرند.
این نخستین بار نیست که یک مقام امنیتی از فعالیت شورشیان در آن سوی مرکز سخن می‌گوید. پیش از این مقام‌های ارشد دولت افغانستان هم بارها این ادعا را تکرار کرده‌اند.
اما این بار نخست است که یک فرمانده پولیس از نیروهای تحت امرش می‌خواهد که شورشیان را در داخل خاک پاکستان هدف شلیک با سلاح‌های سنگین قرار دهند.
مقام‌های پاکستانی پیش از این ادعاهای مقام‌های افغانستان در خصوص فعال بودن شورشیان در داخل خاک کشورشان را رد کرده‌اند که اما هنوز به اظهارات فرمانده پولیس قندهار واکنش نشان نداده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.