فرمانده پولیس کابل: آمران امنیتی حوزه‏های کابل برکنار شدند

۱۱ حوت ۱۳۹۳

فرماندهی پولیس کابل، ۲۷ مسوول امنیتی شهر کابل، به شمول آمران حوزه‎های شانزده‎گانه را برکنار کرده است.
عبدالرحمان رحیمی فرمانده پولیس کابل روز گذشته در یک نشست خبری گفت: « بر اساس هدایت رسمی وزارت امور داخله، ۲۷ مسوول امنیتی شهر کابل به شمول آمرین ۱۷ حوزۀ امنیتی کابل از کار برکنار و به جای آنان افراد جدید معرفی شده اند».
mnandegar-3آقای رحیمی تصریح کرد: این تبدیلی‌ها شامل آمر حوزه‌ها، فرماندهان برخی کندک‌های امنیتی و برخی مدیریت‌ها در داخل فرماندهی پولیس می‌شود.
او هنگام معرفی دسته‌جمعی افراد تازه معرفی شده از کارکرد آمرین پیشین و منسوبین دیگر امنیتی ستایش کرد و افزود که تبدیلی در دولت یک اصل است و آمرین گذشته در بست‌های دیگر تقرر خواهند یافت.
فرمانده پولیس کابل از آمرین جدید تقرر حوزه‌های کابل و منسوبان امنیتی کندک‌ها خواست که با مردم رابطه تنگاتنگ برقرار کنند و در مبارزه با جرایم و هراس‌افگنی با جدیت عمل کنند.
او خاطرنشان کرد که تقرری منسوبان جدید دادن مکافات به آنان نیست؛ بلکه یک مسوولیت بزرگ بر دوش‌شان گذاشته شده که باید به خوبی انجام دهند.
این اولین عزل و نصب گسترده در دایره امنیتی دولت است که ظرف ده سال گذشته انجام می‌پذیرد.
از سویی هم، فرمانده پولیس کابل از بازداشت ۷۵ مظنون در ۴۴ واقعه جرمی در طول هفته گذشته و بازداشت ۳۸ نفر مظنون در ۲۲ واقعه جرمی طی هفته جاری خبر داد.
آقای رحیمی گفت که پروندهای این مجرمان به نهادهای عدلی و قضایی ارسال شده است.
همچنین، او از کشف و ضبط ۱۲۷ میل سلاح مختلف النوع در نواحی و ولسوالی های مربوط کابل نیز سخن گفت که در پیوند به این مساله یک تعداد افراد نیز بازداشت شده اند.
به گفته وی، این تعداد اسلحه به پروسه دایاک تسلیم می شود.
فرمانده پولیس کابل از بازداشت .۱۴ نفر اوباش و ولگرد در سطح شهر کابل خبر داد و افزود که این افراد به شکلی برای مردم مزاحمت ایجاد می کردند و پس از ضمانت کتبی توسط خانواده، وکیل گذر و ملای مسجد به صورت مشروط رها شده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.