فرمانده کل نیروهای خارجی در افغانستان: حمله به شفاخانه به دستور نیروهای افغانستان انجام شد

/

mnandegar-3فرمانده نیروهای نظامی امریکا در افغانستان می‌گوید که حمله هوایی به بیمارستانی در شهر کندز به درخواست نیروهای نظامی افغانستان انجام گرفته ‌است.
جان کمپبل، فرمانده نیروهای امریکایی در افغانستان گفت که نیروهای نظامی افغانستان در کندز که مورد حمله شبه‌نظامیان طالبان قرار داشتند، خواستار حمله هوایی نیروهای امریکایی شدند.
در حمله هوایی شامگاه جمعه گذشته که هدف آن یک بیمارستان متعلق به سازمان پزشکان بدون مرز بود، دست‌کم ۲۲ تن کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش امریکا پیش از این گفته بود که نیروهای نظامی این کشور زیر آتش قرار داشتند و این حمله توسط بالگردهای AC-130 برای نجات آن‌ها انجام شد.
با این حال، کمپبل گفت که این حمله برای دفع تهدید طالبان انجام گرفت که در پی آن به صورت اتفاقی چند غیرنظامی نیز کشته شدند.
فرمانده نیروهای امریکایی در افغانستان متعهد شد که در مورد این حادثه تحقیقات کامل و شفاف به عمل آید و مسوولان این اقدام مورد پرسش قرار گیرند تا از عدم تکرار این اشتباهات اطمینان کامل کسب شود.
سازمان پزشکان بدون مرز خواهان انجام تحقیقات مستقل شده تا مشخص شود که آیا این حمله نظامی یک جنایت جنگی محسوب می‌شود یا خیر. این سازمان اعلام کرد که با مقامات نظامی دولتی در واشنگتن و کابل برای متوقف کردن حملات تماس گرفته اما حمله به بیمارستان به مدت یک ساعت ادامه داشته است.

اشتراک گذاري با دوستان :